Kayserim.net | Kent Vizyonu - Yaşam Rehberi
Üye Ol
Karakter boyutu : 11 Punto 13 Punto 15 Punto 17 Punto
« Tüm Haberler Sayfasyna Dön

UĞUR DERSANELERİ Kayseri Şubesinde basın toplantısı

Kayseri Haber;

Uğur Dershaneleri Genel Müdürü İbrahim Küçükaydın, kamuoyunda tepki alan şiirle ilgili olarak "olayın başka bir yöne çekilerek saptırıldığını" söyledi. Küçükaydın, yanlış kavram ve anlaşılmalara yol açan soruyu hazırlayanlarla birlikte genel merkezde görevli Türkçe Edebiyat Zümre Başkanı'nın da görevden alındığını kaydetti.

Bu haber 8.3.2006 tarihinde eklendi.

Bu haber daha önce 9268 defa görüntülendi.


Uğur Dershaneleri Genel Müdürü İbrahim Küçükaydın, kamuoyunda tepki alan şiirle ilgili olarak "olayın başka bir yöne çekilerek saptırıldığını" söyledi. Küçükaydın, yanlış kavram ve anlaşılmalara yol açan soruyu hazırlayanlarla birlikte genel merkezde görevli Türkçe Edebiyat Zümre Başkanı'nın da görevden alındığını kaydetti.


Uğur Dershaneleri Genel Müdürü İbrahim Küçükaydın, Uğur Dershaneleri İç Anadolu Koordinatörü Ömer Yakut, Uğur Dershaneleri Nevşehir Şubesi Genel Müdürü Sinan Ağaçdelen ve Uğur Dershaneleri Kayseri Şubesi Kurucu Genel Müdürü Mustafa Elmasdere ile Uğur Dershaneleri Kayseri Şubesi'nde ortaklaşa basın toplantısı düzenledi.
Uğur Dershaneleri Genel Müdürü İbrahim Küçükaydın, "kitapçıklarda bulunan sorunun normal olduğunu, şiirin ismi belli olmayan biri tarafından yazıldığını, internet sayfaları ve gazetelerde seneler önce de yer aldığını" belirtti. Yanlış kavram ve anlaşılmalara yol açan soruyu hazırlayanlarla birlikte genel merkezde görevli Türkçe Edebiyat Zümre Başkanı'nın görevden alındığını kaydeden Genel Müdür İbrahim Küçükaydın, "Bu tür bir soruyu hazırlayarak bizim soru kitapçıklarımıza koydukları için başta Türkçe Zümre Başkanı olmak üzere bazı kişileri görevden aldık. Çünkü bu tür bir sorunun bizim dershanemiz soru kitapçıklarında yer almaması gerekirdi" dedi. Küçükaydın şu açıklamada bulundu:
"Bizim öğretmenlerimiz İstiklal Marşı'nı ele alarak bu şekle sokmamışlardır.


Kalmış ki bu şiirin benzerleri çeşitli yayın organlarında sadece 1 kıtasıyla değil tamamıyla yer almaktadır. En son 5 Aralık 2005 tarihinde Vatan Gazetesi köşe yazarı Ahmet Vardar, bu şiirin bir benzerinin tamamını köşesinde yayınlamış ve hiç kimse İstiklal Marşı'nın aşağılandığı şeklinde bir yorumda bulunmamıştır. Bu tür şiirler dikkatli okunursa burada İstiklal Marşı değil, tam tersine soyguncuyu, hortumcuyu, vatanı peşkeş çekenler kınanmaktadır. 'Böyle bir şiirin 2 kıtasını alıp soru yapmak doğru mudur' sorusu ise belki de şık olmamıştır. Yoksa İstiklal Marşı'nı aşağılamak gibi, halkımızın manevi değerlerini hele Kayseri'nin halkının milli ve manevi değerlerini aşağılamak gibi bir düşüncemiz yoktur, olamaz. Bu şekilde değerlendirmeler bizleri gerçekten çok üzmüştür."
Kendilerinin birer eğitimci olduklarını ve soruları hazırlarken, politik düşüncelere yer vermediklerinin altını çizen Küçükaydın, "Arkadaşlarımızın dikkatinden kaçan şu ki; bizler eğitimciyiz. Bizler bir soruyu, metni hazırlarken, politik mülahazalarla hareket etmeyiz. Sadece öğrencimize bir bilgiyi nasıl aktarırız, bizim tek düşüncemiz budur. Yoksa hangi kesim nasıl değerlendirecekmiş bizim aklımızın köşesinden bile geçmez. Bizler Atatürkçü, laik ve vatanımızı seven eğitimcileriz. 38 yıllık geçmişimizde bunun aksini kanıtlayacak herhangi tek bir lekemiz olmamıştır, bundan sonra da olamaz. Kayseri'den gelen tepkiler kadar netlikte bir tepki de almadık. Zaten öğrencilerimiz bile hayretlerini ifade etti. Bu soruda ne vardı ki, hortumcuyu, soyguncuyu kınayan bir dize bu diye. Bu tür bir dizeye de buradaki herkes de imzasını atar. Bizim dershanemiz yılda 60 bin soru hazırlar, bunların Türkçe olanı 10 bini geçer. Hazırlanan soruları 15 ila 20 öğretmenimiz kontrol eder ve denetler. Bizim hazırlanan soruları bir sansürden geçirme gibi çalışmamız olmadı" diye konuştu.
Daha sonra konuşan Uğur Dershaneleri Kayseri Şube Kurucu Genel Müdürü Mustafa Elmasdere, tepkilere neden olan sorular hakkında açıklama yaptı.
Öte yandan, gazeteci ve dershane öğrencisi olduğunu iddia eden Talha Memiş ise, yaşanan olaydan dolayı dershaneyle olan ilişkisini keseceğini ve hakkını sonuna kadar savunacağını söyledi.


Yorum Ekle Yorum Yaz Yorumlar Yorumlar (1) Tavsiye Et Tavsiye Et EkleBunu Sosyal Payla?ym Butonu

Guncel

Kayseri'de Otomobiller Çarpıştı: 2 Yaralı...

Kayseri'de Otomobiller Çarpıştı: 2 Yaralı... Kayseri'de iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralanırken, yaralı yolculardan biri devrilen araçta sıkışarak dakikalarca kurtarılmayı bekledi.

Özel Haber

Annesine Bıraktığı Mektubun Ardından İntihar Etti...!

Annesine Bıraktığı Mektubun Ardından İntihar Etti...! Kayseri'de bir kadın, annesine yazdığı mektubun ardından iple kendini asarak yaşamına son verdi.

Haber

Bir Bankadan ŞAŞIRTAN Yöntem...!

Bir Bankadan ŞAŞIRTAN Yöntem...! Tüm Kredi işlemlerinin internet üzerinde başlayıp, internet üzerinde bitirildiği ilk ve tek banka! 

Spor

Kayseri Erciyesspor, Bülent Korkmaz ile Anlaştı...

Kayseri Erciyesspor, Bülent Korkmaz ile Anlaştı... Kayseri Erciyesspor Başkanı Ziya Eren, İstanbul’da görüştüğü teknik direktör Bülent Korkmaz ile her konuda anlaşmaya vardı.

Asayiş

İçki Sofrası Tartışma Cinayetle Noktalandı

İçki Sofrası Tartışma Cinayetle Noktalandı Kayseri'de 3 gün önce sırtından vurularak öldürülen müzisyenin katili A.A.'nın, "İçki sofrasında alacak verecek yüzünden tartıştık, bana hakaret edip parasını yediğimi söyleyince dayanamadım" diye ifade verdiği öğrenildi.

Sektörel Haberler

THY 5 Bin Metrede Smaç Yaptı

THY 5 Bin Metrede Smaç Yaptı Türk Hava Yolları (THY) reklam filmi için 5 bin metrede basketbol oynandı, 250 kilometre hızla smaç basıldı.

Bölgesel Haberler

Yük Treninin Altında Kalan Şahıs Hayatını Kaybetti...

Yük Treninin Altında Kalan Şahıs Hayatını Kaybetti... Sivas'ta bir kişi, hemzemin geçitten geçmeye çalıştığı sırada trenin altında kalarak feci şekilde hayatını kaybetti.

Kültür

Gevher Nesibe Müze Oluyor

Gevher Nesibe Müze Oluyor Kayseri’de bulunan Gevher Nesibe Darüşşifası ve Medresesi’nin Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün yapacağı bir çalışma ile müze haline dönüştürüleceği öğrenildi.

Sağlık

Tüp Bebek Bilgilendirme Toplantısı

Tüp Bebek Bilgilendirme Toplantısı Türkiye'de yılda yaklaşık 40 bin tüp bebek uygulamasının yapılıyor, gebelik oranı ise yüzde 40-50 civarında

kayseri,kayseri haber,güncel haber,kayseri iş rehberi,eleman ilanı,kayseri spor,kayseri sinema

Fevzi Çakmak Mh. Bozantı Cad. Atılım Apt. Altı No:96/D Kocasinan / KAYSERİ
E-Mail: editor[at]kayserim.net

Bu site en iyi 1024*768 ve üzeri çözünürlükte görüntülenir.

Bu Sitenin Tüm Haklari ATM MEDYA'ya aittir © 2002-2015

kayseri,kayseri haber,güncel haber,kayseri iş rehberi,eleman ilanı,kayseri spor,kayseri sinema