Kayserim.net | Kent Vizyonu - Yaşam Rehberi
Üye Ol
Karakter boyutu : 11 Punto 13 Punto 15 Punto 17 Punto
« Tüm Haberler Sayfasyna Dön

23 Nisan Kutlamaları

Kayseri Haber;

Kayseri'de, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde iköğretim öğrencileri temsili olarak koltuk devraldı.

Bu haber 22.4.2006 tarihinde eklendi.

Bu haber daha önce 2387 defa görüntülendi.


Kayseri'de, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde 2. Hava İkmal Bakım Merkezi ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Akın Öztürk, koltuğunu temsili olarak ilköğretim öğrencisi Selçuk Çalışkan'a devretti. Çalışkan'ın ilk isteği ise "Kendi uçağımızı kendimiz üretelim" oldu.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Şükrü Malaz İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Eylem Yılmaz ve Selçuk Çalışkan, 3. sınıf öğrencileri Ufuk Yıldız ve Nazmi Temel ile İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Lokman Koçar, Şükrü Malaz İköğretim Okulu Müdür Vekili Halit Yıldız ve Sınıf Öğretmeni Nilüfer Şahin, 2. Hava İkmal Bakım Merkezi ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Akın Öztürk'ü makamında ziyaret etti.

Ziyaret sırasında koltuğunu temsili olarak İlköğretim 8. sınıf öğrencisi Selçuk Çalışkan'a devreden Tümgeneral Akın Öztürk, dünyada Atatürk'ten başka, çocuklara bayram armağan eden bir lider olmadığını söyledi. 8. sınıf öğrencisi Selçuk Çalışkan da böyle bir bayramı çocuklara armağan eden Atatürk'ü rahmet ve minnetle andıklarını söyledi. Çalışkan'ın temsili Garnizon Komutanlığı görevindeki ilk isteği ise 'Kendi uçağımızı kendimiz üretelim' oldu.
Ziyaretin sonunda Tümgeneral Akın Öztürk, günün anısına öğrencilere çeşitli hediyeler verirken, Şükrü Malaz İlköğretim Okulu öğrencileri de Tümgeneral Akın Öztürk'e, okulun tanıtıldığı CD hediye etti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, koltuğunu bir ilköğretim öğrencisine devretti.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, 23 Nisan etkinlikleri çerçevesinde koltuğunu, Ahmet Baldöktü Anadolu Lisesi 8-D sınıfı öğrencisi Tolga Duman'a devretti. Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Sönmez, Okul Müdürü Hayrettin Demirtaş ve öğretmenleri İbrahim Bulut ile birlikte Başkan Özhaseki'nin makamına gelen öğrenciler Tolga Duman, Fatma Günay, Kevser Tuba Nalbant ve Ali Demir'in bir hayli heyecanlı oldukları gözlendi.
Başkan Özhaseki'nin koltuğuna oturan Tolga Duman, Kayseri'nin bir dünya kenti olduğunu ve bunu başaran ekibe teşekkür ettiklerini belirterek, "Yapılması gereken birtakım çalışmalar var. Mahallelerde, muhtar evlerinin yanına internet imkanının da bulunduğu kütüphaneler yapılması gerekir. Bunlara ağırlık verirsek okullarda zaman zaman gördüğümüz şiddet olaylarının da önüne geçilmiş olur. Öğrenciler boş vakitlerini buralarda değerlendirerek kötü alışkanlıklardan uzak kalır. Ayrıca bu konuyla uzantılı olarak, şehrimizde çok sayıda spor tesisi var ama yenilerinin yapılması konusuna ağırlık vereceğiz. Bilim ve kitap fuarları düzenleyerek bilim adamlarının, yazarların Kayseri'ye gelmesine imkan tanıyacağız. Magazin kültürünün ön plana çıktığı bu dönemde gençlerimiz bilim adamlarıyla, yazarlarla buluşursa bu yöne doğru ilgileri artar. Bunların yanında okullarımızın spor takımlarına maddi manevi destek sağlanması gerekir. İmkansızlıklardan dolayı çoğu okul, müsabakalara katılamıyor. Son olarak da çevre temizliği konusunda halkımızın bilinçlendirilmesi gerekiyor. Belediyenin yaptığı temizliğin, oluşturduğu yeşil dokunun kalıcı olması için herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerekiyor" diye konuştu.

Başkan Özhaseki de konuşmasında yeni Başkan Duman'ın makul ve anlamlı isteklerde bulunduğunu belirterek, "Dünyada çocuklara adanmış bir bayram kutlayan tek milletiz. Bunun kıymetini bilmeliyiz. Yeni başkanımız bugün burada önemli ve anlamlı isteklerde bulundu. Çocuklarımızın sosyal alanda daha bilinçli ve bilgili yetişmesine imkan tanıyacak talepleri oldu. Biz zaten belediye olarak gençlik merkezleriyle, okullardaki çevre düzenlemeleriyle, kütüphanelerle bu yönde önemli çalışmalar ortaya koyuyoruz. Bu yıl da 50 okulumuzda yine çevre düzenlemesi yaparak spor yapma, güzel mekanlarda ders çalışma imkanları sunacağız. Bu arada önemli bir konuya da temas etti genç başkanımız, vatandaşlarımızın çevre ve yeşil konusunda daha bilinçli olmasını istedi. Biz de bu yönde vatandaşlarımızdan belediyelerimize yardımcı olmalarını istiyoruz. Yapılanı korumalarını, etrafı kirletmemelerini, kirletenlere müdahale etmelerini istiyoruz. Bu vesileyle tüm çocuklarımızın bayramını kutluyor, huzur, sağlık ve afiyet içerisinde yeni bayramlara ulaşmalarını temenni ediyorum" dedi.
Başkan Özhaseki, ziyaretin anısına öğrencilere birer eşofman takımı, idarecilere de belediye amblemli kalem seti hediye etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebeti ile Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ı makamında ziyaret eden Milli Egemenlik ve Besime Özderici İlköğretim Okullarından bir grup öğrenci, belediye çalışmaları hakkında bilgi alarak 10 dakikalığına belediye başkanı oldu.
Milli Egemenlik İlköğretim Okul Müdürü Ahmet Saçu ve Sosyal Bilgiler Öğretmeni Saniye Yılmaz ile 3 öğrencinin hazır bulunduğu ilk ziyarette, 6.sınıf öğrencilerinden Mahmut Uzun, Belediye Başkanlık Koltuğuna oturarak belediyelerin yeni parklar, yollar ve çocuklar için geniş kapsamlı oyun alanları yapılmasını isteyerek, Fen İşleri, Park Bahçe ve Kültür Müdürlerine talimatlar verdi.
Besime Özderici İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Güçlü ve Sınıf Öğretmeni Perihan Gürgenç ile 4 öğrencinin hazır bulunduğu diğer ziyarette de Başkanlık koltuğuna bu sefer 5-A sınıfı öğrencilerinden Kübra Coşkun oturdu. Kübra Coşkun'da Fen İşleri Müdüründen okul bahçesi içine basketbol sahasının yapılmasını istedi. Temizlik ve Park Bahçeler Müdürü'nden de parkların korunması, öğrencilerin çevre temizliğine karşı daha duyarlı olmaları yönünde ve geri dönüşümlü çöp toplamama sisteminin işleyişi hakkında bilgi aldı. Kübra Coşkun ayrıca, "Dünyaları" isimli bir de şiir okudu.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı egemenliğin ulusta olduğu düşüncesinin kabul edildiği gündür. Yarının büyükleri olan çocukların bayramıdır. Bu vesileyle bütün çocukların bayramını kutluyorum" dedi.
Okulların ve öğrencilerin isteklerini belediye olarak büyük ölçüde yerine getirdiklerini hatırlatan Başkan Büyükkılıç, "Okulların yapımı, onarımı ve diğer eksikliklerinin tamamı devlet tarafından yapılır, ancak şehrimizdeki birçok okulda hayırseverlerimizin katkıları vardır. Melikgazi Belediyesi olarak, okullarımızda her yıl kırtasiye yardımı yapılmakta, bin 400 öğrenciye eğitim yardımı vermekteyiz. Sosyal, kültürel ve eğitim amaçlı kurslar düzenlemekteyiz. Bunun yanında istekler doğrultusunda okullar da bulunan spor alanlarına basketbol potaları, voleybol fileleri yerleştirmekteyiz" diye konuştu.
Memduh Büyükkılıç, ziyarete gelen öğrencilere kırtasiye malzemesi, öğretmenlerine de kitap armağan etti.


Yorum Ekle Yorum Yaz Yorumlar Yorumlar (0)

Guncel

Kayseri'de Otomobiller Çarpıştı: 2 Yaralı...

Kayseri'de Otomobiller Çarpıştı: 2 Yaralı... Kayseri'de iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralanırken, yaralı yolculardan biri devrilen araçta sıkışarak dakikalarca kurtarılmayı bekledi.

Özel Haber

Annesine Bıraktığı Mektubun Ardından İntihar Etti...!

Annesine Bıraktığı Mektubun Ardından İntihar Etti...! Kayseri'de bir kadın, annesine yazdığı mektubun ardından iple kendini asarak yaşamına son verdi.

Haber

Bir Bankadan ŞAŞIRTAN Yöntem...!

Bir Bankadan ŞAŞIRTAN Yöntem...! Tüm Kredi işlemlerinin internet üzerinde başlayıp, internet üzerinde bitirildiği ilk ve tek banka! 

Spor

Kayseri Erciyesspor, Bülent Korkmaz ile Anlaştı...

Kayseri Erciyesspor, Bülent Korkmaz ile Anlaştı... Kayseri Erciyesspor Başkanı Ziya Eren, İstanbul’da görüştüğü teknik direktör Bülent Korkmaz ile her konuda anlaşmaya vardı.

Asayiş

İçki Sofrası Tartışma Cinayetle Noktalandı

İçki Sofrası Tartışma Cinayetle Noktalandı Kayseri'de 3 gün önce sırtından vurularak öldürülen müzisyenin katili A.A.'nın, "İçki sofrasında alacak verecek yüzünden tartıştık, bana hakaret edip parasını yediğimi söyleyince dayanamadım" diye ifade verdiği öğrenildi.

Sektörel Haberler

THY 5 Bin Metrede Smaç Yaptı

THY 5 Bin Metrede Smaç Yaptı Türk Hava Yolları (THY) reklam filmi için 5 bin metrede basketbol oynandı, 250 kilometre hızla smaç basıldı.

Bölgesel Haberler

Yük Treninin Altında Kalan Şahıs Hayatını Kaybetti...

Yük Treninin Altında Kalan Şahıs Hayatını Kaybetti... Sivas'ta bir kişi, hemzemin geçitten geçmeye çalıştığı sırada trenin altında kalarak feci şekilde hayatını kaybetti.

Kültür

Gevher Nesibe Müze Oluyor

Gevher Nesibe Müze Oluyor Kayseri’de bulunan Gevher Nesibe Darüşşifası ve Medresesi’nin Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün yapacağı bir çalışma ile müze haline dönüştürüleceği öğrenildi.

Sağlık

Tüp Bebek Bilgilendirme Toplantısı

Tüp Bebek Bilgilendirme Toplantısı Türkiye'de yılda yaklaşık 40 bin tüp bebek uygulamasının yapılıyor, gebelik oranı ise yüzde 40-50 civarında

kayseri,kayseri haber,güncel haber,kayseri iş rehberi,eleman ilanı,kayseri spor,kayseri sinema

Fevzi Çakmak Mh. Bozantı Cad. Atılım Apt. Altı No:96/D Kocasinan / KAYSERİ
E-Mail: editor[at]kayserim.net

Bu site en iyi 1024*768 ve üzeri çözünürlükte görüntülenir.

Bu Sitenin Tüm Haklari ATM MEDYA'ya aittir © 2002-2015

kayseri,kayseri haber,güncel haber,kayseri iş rehberi,eleman ilanı,kayseri spor,kayseri sinema