Kayserim.net | Kent Vizyonu - Yaşam Rehberi
Üye Ol
Karakter boyutu : 11 Punto 13 Punto 15 Punto 17 Punto
« Tüm Haberler Sayfasına Dön

Kayseri Eleman ve İş İlanları konusunda yerel gazeteler ve internet sitelerinin durumu..

Kayseri Eleman ve İş İlanları konusunda yerel gazeteler ve internet sitelerinin durumu..
Kayseri'de eleman ilanlarını sıklıkla yerel gazetelerden takip ediyor insanlar.

Bu haber 5.11.2008 tarihinde eklendi.

Bu haber daha önce 22805 defa görüntülendi.


Hiç bir şey bulamadıysa 2-3 yerel gazete alıyor ve işi bitiriyor. Neticede iş arayan kişiler bu konuda uzman onlar nerelerden sonuç alınacağının farkındalar.
 
İnternet siteleride deneniyor elbette , hatta bazı servisler örneğin kariyer.net'in Kayseri ofisi bu konuda aktif çalışıyor. Kariyer.net sitesine profilini bırakanları çok net bir şekilde işçi ve işveren eşleştirmesi ile bir araya getiriyorlar. Tabii ellerinde yıllardır biriken ve güncellenen cv bankalarıda işin cabası.
 
Geçenlerde Organize Sanayi bölgesinde bir iş ziyareti için işletmelerimizden birindeydim. İşletme bir aile şirketi ve üst düzey yöneticilerden usta başına kadar nasıl bir personel politikası izlediğini birinci ağızdan işletmede ki bir üst düzey yetkiliden duyuyor ve her cümlede beyin kıvrımlarımızın arasına çomak sokarak beynimizi tırmalayan şok etkileri yaşıyoruz.
 
Hani hep derler ya Organize Sanayiinde kalifiye eleman ihtiyacını karşılayamıyoruz diye , Peki Kalifiye patron ihtiyacımızı nerden karşılarız demeye kadar getirdik biz o iş sohbetini , Öyle ki bir çok işverenin bak cv bankalarına oradan birini çağır bu adamı işten çıkar diyerek bir kalemde yıllardır çalıştığı kişileri gözden çıkarıyorlar. İş dünyasının içinde olanlar bilirler bir firmanın işleyişi ve iç yapısını kavramak ve bu yapıda uyumlu çalışmak , bir iş sürecidir. Ve bu süreçte bir çok kalifiye eleman ister istemez yetişir.
 
Ancak bir mesele daha var bu yetişen kadroların elde tutulamaması, öyle ki sürekli iş değiştiren arkadaşlarımı kınar ve eleştirirdim. Neden bu kadar sık değişiklik içindeler diye , Malum biz de sebat asıl düsturdur. Bir işte sebat etmek gerekir damlalar bile sürekli düştüğünde mermere , o mermeri bile delebilirler..
 
Sahi bir başka açı daha vereyim size , İç kadrodan aranan eleman ihtiyacını gidermek mümkünken dışardaki adamdır dışarda ki kıymetlidir teziyle dışarıya koşmayıda anlamak mümkün değil. Tüm bu fikirleri o kısa sohbet içinde birebir bir dokun bin ah işit ortamında derlemiş bulunuyorum. Emeği geçen üst düzey yöneticimize buradan üzeri örtülü teşekkür ediyorum.
 
Gelelim bu hengamede İş Kur'un fonksiyonuna aslında sormak lazım sayın Rifat Çetinkara'ya nedir durm diye.. Onlara göre iş bulma oranı nedir ?
 
İnternet sitelerinde de durumlar nedir bilmek gerekiyor. En basitinden bir yerel gazete mantığıyla bizim sitemiz www.kayserim.net  te sadece klişe eleman ilanları yayınlanıyor. Oraya bile yoğun ilgi var.. İnsanlar iş arıyorlar.
 
Ancak ben zaten çalışanlara bir şeyler söylemek istiyorum.
 
 
İşinizin kıymetini bilin bu zor mali şartlarda düzensiz ödeme almak bir çözüm değil , ancak itirazınız sadece ücret ise ortamdan memnun iş arkadaşlarınızla iletişiminiz kuvvetli ise biraz sabır. Şu bulanık hava inanın yeni bir işe girseniz de düzelmeyecek çünkü ne yeni firmanızın elinden gelen bir şey olacak ne de yeni ofis arkadaşlarınızın . En iyisi mi , siz devam edin ve sabredin bu bulanık tablo 2009 martına kadar sürecek gibi görünüyor.
 
 


Yorum Ekle Yorum Yaz Yorumlar Yorumlar (0)

Son 15 Yazısı

kayseri,kayseri haber,güncel haber,kayseri iş rehberi,eleman ilanı,kayseri spor,kayseri sinema

Fevzi Çakmak Mh. Bozantı Cad. Atılım Apt. Altı No:96/D Kocasinan / KAYSERİ
E-Mail: editor[at]kayserim.net

Bu site en iyi 1024*768 ve üzeri çözünürlükte görüntülenir.

Bu Sitenin Tüm Haklari ATM MEDYA'ya aittir © 2002-2015

kayseri,kayseri haber,güncel haber,kayseri iş rehberi,eleman ilanı,kayseri spor,kayseri sinema