Korona Virüs

1 Haziran Sonrası İçin Kimler Sokağa Çıkabilecek

Kayseri Valiliği Genelgeyi Yayınladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan tedbirler sonrasında, Türkiye genelinde 65 yaş üzeri ve 18 yaş altı için yeni kurallar belirlendi..

Buna göre;
31 Mayıs Pazar 14:00-20:00 arasında 65 Yaş üzeri Vatandaşlar,
3 Haziran ve 5 Haziran, 14:00 – 20:00 saatleri arasında, yürüme mesafesinde olmak, maske takmak ve mesafe kurallarına riayet etmek kaydı ile 0-18 yaş aralığında ki gençler sokağa çıkabilecek.

0-18 yaş için, 31.12.2002 tarihi esas alınacak. Bu tarihten önce doğmuş olan gençler için kısıtlama kaldırılırken, bu tarihten sonra doğanlar sadece belirtilen günlerde (çarşamba ve cuma) izin saatlerinde sokağa çıkabilecek.

Daha önce yayımlanan genelge ile sokağa çıkma kısıtlaması tabi olan çocuklar ve gençlerin ihtiyaca göre bakıcı, aile büyüklerine, kreş veya gündüz bakım evlerine gidebilecek, veli/vasilerinin nezaretinde yolculuk yapabilecek.

Söz konusu sınırlamalara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilecek. Aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacak. Konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemler başlatılacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu