Adliye

10 Yıl Hapis Cezasıyla Aranan Firari Yakalandı

 

KAYSERİ, (BGC)- Hırsızlık suçundan yıllardır aranan ve hakkında 10 yıl hapis cezası bulunan cezaevi firarisi Kazım P. yakalandı.

Kayseri’de hırsızlık suçundan kesinleşmiş 10 yıl hapis cezası alan ve firari olan Kazım P.’yi (26), bir polis, temizlik görevlisi kıyafeti giyerek evinde yakaladı.
Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, ‘hırsızlık’ suçundan 18 dosyası bulunan ve hakkında kesinleşmiş 10 yıl hapis cezası olan cezaevi firarisi Kazım P.’nin yakalanması için çalışma başlattı. Bu kapsamda uzun süredir aranan şüphelinin Kocasinan ilçesi Kocasinan Mahallesindeki bir evde olduğu belirlendi. Evin önünde uzun süre nöbet tutan ve kapıyı çaldığında Kazım P.’yi bulamayan polis, temizlik görevlisi kıyafetiyle eve girmeyi denedi. Evleri temizlemek için geldiğini söyleyerek kapıyı çalan polis, firari şüpheliyi yakaladı. Polis üzerindeki temizlik görevlisi kıyafetiyle hükümlüyü Kayseri Devlet Hastanesi Adli Tabipliği’ne getirdi. Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından Bünyan Kapalı Cezaevine teslim edildi.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu