Sağlık

10 Yıllık Karın Ağrısı Ameliyatla Son Buldu

Kıl kurdu teşhisi konulan hasta Şehir Hastanesinde yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu

KARIN ağrısı şikayetine “kıl kurdu” teşhisi konularak 10 yıldır çeşitli ilaçlarla tedavi olmaya çalışan 22 yaşındaki Furkan Türkel, bağırsağında küçük tümör bulunduğunun belirlenmesi üzerine Kayseri Şehir Hastanesinde yapılan ameliyat sonucu sağlığına kavuştu.
10 yıldır karın ağrısı şikayeti olan ve gittiği hastanelerde “kıl kurdu” teşhisi konulan 22 yaşındaki Furkan Türkel, son zamanlarda artan ağrılarından dolayı Kayseri Şehir Hastanesine başvurdu. Hastanede yapılan tahlil ve tetkikler sonucu Türkel’e kansere dönüşme olasılığı olan “ailevi geçişli polip sendromu” teşhisi konuldu. Genel Cerrahi ve Gastroenteroloji Cerrahisi Uzmanı Dr. Ersin Gündoğan, tarafından ameliyat edilen Türkel, sağlığına kavuştu.
Uzman Doktor Ersin Gündoğan yaptığı açıklamada :
“Ancak hastamızın kalın bağırsağının iç mukozası binlerce polip ile kaplıydı. Bu hastalık ailevi geçişli olmasına ve nadir görülmesine rağmen kansere dönüşme olasılığı yüzde 100 olan bir hastalıktır. Bu nedenle hastalığa erken tanı koyup ameliyat ettiğiniz takdirde kansere yakalanma riskini ortadan kaldırıyorsunuz. Hastamızın kalın bağırsağın başlangıç kısmından bitişine kadar tüm mukozası bu hastalıkla kaplanmış haldeydi. Hastalıklı olan kalın bağırsak kapalı yöntem ameliyatla alındı ve hastamıza ince bağırsaktan bir rezerv alanı yapıldı. Ümit ediyoruz ki bundan sonra Furkan normal yaşamını sürdürür hale gelecek.”

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu