Paylaş
Mustafa Palancıoğlu Ak Parti Melikgazi Belediye Başkan Adayı

Mustafa Palancıoğlu Ak Parti Melikgazi Belediye Başkan Adayı

1970 yılında Kayseri’de doğan Dr. Mustafa PALANCIOĞLU; ilk, orta ve lise tahsilini Kayseri’de tamamladı. 

1992 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden derece ile mezun oldu. 

Yine aynı üniversitede 1995 yılında “Aydın Belediyesi Kent Bilgi Sistemi Tasarımı” başlıklı tezi ile Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 

1993 yılında Erciyes Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı. 

1997-2002 yılları arasında Amerika Birleşik Devletlerinde University of Maine de Doktora eğitimini tamamladı.

Dr. Mustafa PALANCIOĞLU, 2002 yılında Türkiye’ye dönüş yaparak Erciyes Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünde 2009 yılına kadar Yardımcı Doçent olarak görev yaptı. 

Ayrıca Harita Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcılığı, Erciyes Teknopark AŞ Yönetim Kurulu Üyeliği ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı gibi farklı tarihlerde çeşitli görevlerde bulundu. 

Erciyes Üniversitesinde Harita, İnşaat, Endüstri, Bilgisayar ve Biyomedikal Mühendisliği gibi birçok bölümde Lisans ve Yüksek Lisans dersleri verdi. Ulusal ve Uluslararası birçok bilimsel yayın, ödül ve plakete sahip olan Dr. Mustafa PALANCIOĞLU, çok sayıda TÜBİTAK ve Erciyes Üniversitesi Bilimsel Araştırma projesinde yürütücü ve araştırmacı olarak görev yapmıştır.

Dr. Mustafa PALANCIOĞLU’nun uzmanlığı arasında Yerel Kalkınma, Şehir Planlama, Kent Bilgi Sistemleri, Uydu Konum Belirleme Sistemleri, Gayrimenkul Yönetimi, Kentsel Dönüşüm, AB ve TÜBİTAK projeleri gibi birçok alan yer almaktadır. 

Ayrıca Avrupa Birliği’nin birçok projesinin yürütücülüğünü yapan Dr. Mustafa PALANCIOĞLU, bu kapsamda Çekya-Pardubice Üniversitesi ile “Coğrafi Bilgi Sistemlerinin Avrupa Ülkelerinde Eğitimi ve Uygulaması”, Almanya-Huber AŞ ile “Belediyeler İçin Yenilikçi Çözümler Kapsamında Atıksu Arıtma Tesisleri”, Avusturya-Viyana Belediyesi ile “Avrupa’da Belediye Kapsamında Raylı Toplu-Taşım Sistem Uygulamalarının İncelenmesi” ve Macaristan-Budapeşte Belediyesi ile “Budapeşte Belediyesinde Belediye Uygulamaları ve Kentsel Dönüşümün İncelenmesi” başlıklı projeleri yürütmüştür.