Korona Virüs

3 Günlük Kısıtlama Öncesi Çarşı’da Yoğunluk

 

KAYSERİ,(BGC)-23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi tatili sokağa çıkma kısıtlanarak, hafta sonu kısıtlamalarıyla birleştirildi. Toplamda 82 saat sürecek kısıtlama 26 Nisan Pazartesi 05.00’te son bulacak. Ancak kısıtlama öncesi Kayseri şehir merkezi yine dolup taştı.

Tüm ülke genelinde uygulanacak 3 günlük sokağa çıkma kısıtlaması öncesi Kayseri sokak ve caddeleri bilindik kalabalık görüntülere sahne oldu. Sivas Caddesi, Cumhuriyet Meydanı, Kazancılar Çarşısı gibi alışverişin kalbi olan yerlerde yoğunluk yaşandı.

82 saat sürecek sokağa çıkma kısıtlamasında hafta sonu kısıtlamalarında geçerli olacak kurallar ve muaf kişiler listesi, 23 Nisan Cuma günü de birebir geçerli olacak. 18-65 yaş arası vatandaşlar, kısıtlamanın olduğu saat 10 ile 17 arasında evlerine en yakın mesafedeki bakkal, kuruyemiş, fırın ve zincir marketlerden araç kullanmaksızın ihtiyaçlarını temin edebilecek.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri ise sosyal mesafe kuralları çerçevesinde asgari düzeyde katılımla gerçekleştirilecek. Sadece çelenk töreni şeklinde yüz yüze gerçekleştirilecek kutlamalarda; çevrimiçi etkinliklere, ses ve ışık ile mobil araç konvoyu kullanılan gösterilere ağırlık verilecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu