6. Uluslararası Katılımlı Erciyes Tıp Tıbbi Genetik Kongresi Başladı

KAYSERİ,(BGC)- ERÜ tarafından düzenlenmiş olan “6.Uluslararası Katılımlı Erciyes Tıp Tıbbi Genetik Kongresi” başladı.
Kayseri, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) tarafından düzenlenen “6. Uluslararası Katılımlı Erciyes Tıp Tıbbi Genetik Kongresi” başladı. Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe ERÜ Rektörü Mustafa Çalış, Rektör Yardımcıları Murat Borlu, Recai Kılıç ve Mehmet Sıtkı İlkay, Tıp Fakültesi Dekanı Hızır Yakup Akyıldız, Hukuk Fakültesi Dekanı Yunus Yoldaş ile akademisyenler katıldı.
Kongre Başkanı Munis Dündar, etkinliğin açılışını yaparak kongre hakkında bilgiler verdi. Ardından Rektör Mustafa Çalış ise; “Birçok ülkeden alanında uzman akademisyenlerimizin katılımları ile gerçekleştirilen Erciyes Tıp Tıbbi Genetik Kongremizde bu yılda her yıl olduğu gibi önemli konular ele alınacak ve bilgi paylaşımları gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda ilk oturumda ele alınacak olan “Türkiye’de Aşı Platformları” Konu başlığı altında ‘mRNA Aşılarının Bugünü ve Geleceği’ ile ‘Erciyes Üniversitesi’nde Yapılan Aşı Çalışmaları’ konusu da çok önem arz etmektedir” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından akademik sunumlar ile devam eden kongrenin ilk oturumunda Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Aykut Özdarendeli “Erciyes Üniversitesi’nde Yapılan Aşı Çalışmaları” ve yerli aşı Turkovac’da gelinen son durum hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Bugün başlayan kongrenin 18 Eylül Cumartesi günü sona ereceği belirtildi.