Güncel

Açık halde satılan kuruyemiş ve baharatlara yeni önlem

KAYSERİ, (BGC) – Kayseri Büyükşehir Belediyesi esnaflarla iş birliği ile hijyenik koşullarda saklanan, havayla temas etmeyen ve dışarıdan gelebilecek olası bulaşları önlemek amacıyla kapalı kuruyemiş ve baharat satılmasına yönelik çalışma başlattı.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, kuruyemişler ve baharatların satışı kapsamında, söz konusu ürünlerin esnaf dükkânlarında üzeri açık olarak sergilenmemesi ve kapalı ortamlarda muhafaza edilmesi konusunda çalışma başlattı. Bu kapsamda Kayseri Kuruyemişçiler Kuru Kahve Baharat ve Şekerlemeciler Derneği binasında gerçekleşen toplantıya, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mustafa Kayacık, Tarım İlçe Müdürlükleri yetkilileri, Dernek Başkanı Mehmet Narin, yönetimi ve esnaflar katıldı.
Zabıta Daire Başkanı Mustafa Kayacık, kuruyemiş ve baharatların daha hijyenik ve kapalı ortamda muhafaza edilerek tüketiciye ulaştırılması gerektiğini söyledi. Kuruyemişçiler olarak her zaman hijyenik ortamda kuruyemiş satmayı istediklerini belirten Narin de, “İşbirliği içerisinde görüştük. İnşallah en iyi şekilde hizmet vereceğiz. Kısa sürede Kayseri’mize yakışır şekilde hijyenik ortamlarda kuruyemiş satacağız” diye konuştu.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu