AdliyeAsayiş

Kafe Çıkışında Avukata Saldırı

KAYSERİ Barosu avukatlarından Gökmen Döner, adliye çıkışında oturduğu bir kafeden ayrılırken, 3 kişinin saldırısına uğradı. Daha önce şikayet ettiği kişilerin olayı azmettirdiğini öne süren Döner, “Adalet Bakanlığı ve savcılığa şikayet ettiğim bir kısım kişiler vardır, onların bu kişileri para vererek, azmettirdiği ve bana gözdağı vermek istediklerini düşünüyorum. Azmettirenlerin ismini vermek istemiyorum. Ama olayı gerçekleştiren ve azmettirenlerden şikayetçiyim” dedi.

Olay, merkez Kocasinan İlçesi Plevne Mahallesinde bulunan bir kafenin önünde saat 11.50’de meydana geldi. İddiaya göre avukat Gökmen Döner, adliye çıkışı sonrası bir kafeye uğradı. Kafenin önünde bekleyen 3 kişilik bir grup tarafından önü kesilen Döner, darp edildi. Kendisine bıçak çekildiğini de öne süren avukat Gökmen Döner polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

Kafenin güvenlik kameralarına da yansıyan şüphelileri yakalamak için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Döner polis merkezinde verdiği ifadesinde, Bölge Adliye Mahkemesi’nde duruşması olduğunu söyleyerek, “27-28 yaşlarında üç erkek yanıma geldi. ‘Avukat bey ismin ne?’ dedi. İsmimi söyleyince ‘Akıllı ol lan’ diyerek, beni darp ettiler. Boğazımı sıkmaya çalıştılar. Boğazımı sıkan kişi sustalı bıçak çıkardı. Kafedekilerin araya girmesiyle şahıslar kaçtı. Kimseyi töhmette bırakmak istemem ancak, Kayseri’de asayiş olaylarına yansımış bir çok davada avukat olarak görev yapıyorum. Adalet Bakanlığı ve savcılığa şikayet ettiğim bir kısım kişiler vardır, onların bu kişileri para vererek, azmettirdiği ve bana gözdağı vermek istediklerini düşünüyorum. Azmettirenlerin ismini vermek istemiyorum. Ama olayı gerçekleştiren ve azmettirenlerden şikayetçiyim” diye konuştu.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu