Korona Virüs

Afgan Bakan Ahady, ERÜ’de aşı çalışmaları hakkında bilgi aldı

KAYSERİ, (BGC) – AFGANİSTAN Tarım, Sulama ve Hayvancılık Bakanı Anwar-ul Haq Ahady, Erciyes Üniversitesini ziyaret ederek Üniversite tarafından koronavirüse karşı geliştirilen aşı adayı hakkında bilgiler aldı.
Afganistan Tarım, Sulama ve Hayvancılık Bakanı Anwar-ul Haq Ahady ve beraberindeki heyet çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Kayseri’de yerli aşı çalışmalarında bilgi almak için Erciyes Üniversitesini ziyaret etti. Ziyarette konuşan Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, Bakan Anwar-ul Haq Ahady’a Erciyes Üniversitesi hakkında bilgiler verdi.
Afganistan ile her türlü işbirliğine hazır olduklarını belirten Rektör Çalış, “113 farklı ülkeden yaklaşık 3 binin üzerinde uluslararası öğrencimiz var. Bu öğrencilerimizden 135’i de Afganistanlı. Özellikle sizleri üniversitemizde ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Afganistan ve Türkiye kardeş ülkeler. Türkiye’nin bir acısı olduğunda Afganistan yanında, Afganistan’ın bir acısı olduğunda ise Türkiye her zaman Afganistan’ın yanında olmuştur. Erciyes Üniversitesi olarak özellikle araştırma başta olmak üzere öğrenci değişimi gibi birçok alanda Afganistan ile işbirliği yapmak isteriz. Erciyes Üniversitesi yönetimi olarak, her zaman Afganistanlı öğrenci ve akademisyenlerimizin yanında olduğumuzu da belirtmek isterim. ” dedi.
Rektörlük ziyaretinin ardından Bakan Anwar-ul Haq Ahady Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış ile birlikte Erciyes Üniversitesi İyi Klinik Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne (İKUM) geçerek, ERÜ tarafından koronavirüs’e karşı geliştirilen aşı adayının gönüllüler uygulandığını kliniği ziyaret ettiler. Bakan Anwar-ul Haq Ahady İKUM ziyaretinde Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Aykut Özdarendeli ve İKUM Müdürü Prof. Dr. Zafer Sezer’den koronavirüs’e karşı geliştirilen aday aşı çalışmaları ve gönüllü uygulamalarında gelinen son nokta hakkında bilgiler aldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu