GüncelSiyaset

Ak Partili Özhaseki: Biz güçlüysek Akdeniz’de hakkımızı savunuruz

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Kayseri milletvekili Mehmet Özhaseki, “Biz eğer güçlüysek Akdeniz’de hakkımızı savunuruz, girer petrol ararız, gemilerimizle, uçaklarımızla orada Türk milletinin bağımsızlığını ilan ederiz. Güçlüysek yaparız bunları, güçlü değilsek nasıl yapacağız?” dedi.

 

Kocasinan İlçesi Sahabiye Mahallesi’nde ibadete açılan camii resmi açılış törenine katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri milletvekili Mehmet Özhaseki, önemli açıklamalardan bulundu. Açılış törenine Özhaseki’nin yanı sıra Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, MHP Kayseri milletvekili Baki Ersoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçe belediye başkanları ve davetliler katıldı.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Kayseri milletvekili Mehmet Özhaseki, “İçinde bulunduğumuz coğrafya zor coğrafya. Dinimizden, imanımızdan, üstlendiğimiz tarihi misyonumuzdan, adımızdan dolayı bizi istemeyenler, bizi bu coğrafyadan silmeye çalışanlar o kadar çok ki, bakın Amerika’daki İkiz Kuleler olayından sonra bir tane ağzı tatlı İslam ülkesi kalmadı. Hepsini perişan ettiler. Bizim üzerimizden de bizlere daha fazla oyunlar oynadılar, çukur eylemleri ile ülkeyi bölmek istediler, 15 Temmuz’da bu ülkenin başına büyük bir bela salmak istediler, perişan etmek istediler, kardeş kavgaları dökmek istediler. Böyle bir ortamda biz eğer güçlüysek ayakta dimdik dururuz, önümüze bakarız. Biz eğer güçlüysek PKK bir halt edemez, Allah’ın izniyle PKK’yı büyük şehirlerden temizledik, doğudan, dağlardan temizledik, şimdi de yurt dışında canlarına tükürüyoruz. O katillerin Allah belasını verecek ama bizim elimizden verecek. Güçlüysek yaparız bunu, güçlü değilsek nasıl yapacağız? Biz güçlüysek Akdeniz’de hakkımızı savunuruz, girer petrol ararız, gemilerimizle, uçaklarımızla orada Türk milletinin bağımsızlığını ilan ederiz. Güçlü değilsek, hangi gemiyle gidip, oralarda petrol arayacağız, hakkımızı nasıl koruyacağız? Türkiye’de üretime, yatırıma ve büyümeye ihtiyaç var.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu