AK Partili Özhaseki: “Kılıçdaroğlu’na hakkım helal değil”

KAYSERİ,(BGC)- Melikgazi Belediyesi tarafından düzenlenen açılış törenine katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “”Kemal Kılıçdaroğlu birileri ile helalleşiyormuş. Kılıçdaroğlu’na hakkım helal değil” dedi.
Melikgazi Belediyesi’nin yol açılış törenine katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, “Kemal Kılıçdaroğlu birileri ile helalleşiyormuş. Emin olun benim bu toplumda kendi halinde otururken dedikodumu, gıybetimi eden herkese hakkım helal olsun. Bunlar vatandaştır. Duyduğu bir şeyi aktarır, konuşur, sohbet eder. Ne diyelim onlara diyecek bir şeyimiz yok tabi. Buralarda başlayıp, bunları ortaya atarak menfaat arayanlara da hakkımı helal etmiyorum. Allah’tan ki ilahi adalet var. Allah onlardan hesap soracak ve ben de inşallah göreceğim onları. Kaç kişi olurlarsa olsunlar onlara hakkım helal değil. Kılıçdaroğlu’na da hakkım helal değil. Bir gün çıktı meclis kürsüsüne ‘Kayseri’de yolsuzluk dosyası’ diye. İsimler veriyor ama Allah şahit isimleri ilk defa duyuyorum. Söyledikleri her şey yalan. Biz de kalktık basın toplantısı düzenledik. ‘Bir adam 10 dakikada 10 yalanı nasıl söyler?’, ‘Bu adam rekorlar kitabına da aday’ diye anlattık orada. ‘Kayseri’de rüşvetin belgeleri bulundu’ diye. Biz de sırtımız terleyerek bekledik. Bu bir insana hayatta yapılacak en büyük eziyetlerden birisidir” diye konuştu.
“BENİM VATANDAŞLARLA VE CUMHURİYET HALK PARTİLİ KARDEŞLERİMLE BİR DERDİM YOK”
Sözlerini sürdüren Özhaseki, “Kılıçdaroğlu elinde bir resimle çıktı. Bir benzinlik gözüküyor, arka tarafında da 9 katlı bir bina resmi var. Kemal efendi de başladı ‘Bir benzinliğe belediye 9 katlı bina ruhsatı vermiş. İçinde restoran, düğün salonu var, AVM var. Nasıl başkansın sen, Allah’tan korkmuyor musun? İnsan hakkını hiç mi düşünmüyorsun?’ diye nasıl veriyor veriştiriyor. Duyan da adamın sahtekarlığına inanacak. ‘Buraya bu restoranı, binaları, düğün salonunu verdiyse, kesin rüşvet almıştır. Belgesi de budur’ diyor. Ertesi sabah bizim arkadaşlarımız bütün gazetecileri topladı, isim verilen benzinliğe götürdü. Dediklerinin hiçbiri yok, sadece ufak bir büfe var satış yapan. Fotomontajla yapmış. Nasıl bir genel başkansın ki sen, rahmetli Atatürk’ün partisinin üzerinde oturduğunu her fırsatta dile getirip övünüyorsun. Benim vatandaşlarla ve Cumhuriyet Halk Partili kardeşlerimle bir derdim yok. Benim derdim bu şekilde olanlarla” ifadelerini kullandı.