Güncel

AK Parti’li Özhaseki: Militan tipler gitti, hizmet başladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, Kayseri’de Kocasinan Belediyesi tarafından satın alınan 27 aracın teslim törenine katıldı.

Özhaseki, yaklaşık 150 yıl önce Kayseri’ye gelen misyonerlerin dedikleri iki şeyin dikkatini çektiğini ifade ederek,’ Herkes Erciyes Dağı’nın yakışıklılığından, büyüklüğünden bahsediyor. Ama şehrin içine girdikleri zaman hep şunu söylüyorlar, ‘Perişan bir şehir gördük,sinekten geçilmiyor, her taraf kokuyor, yıkıntılar her tarafta yolları bile kapatmış durumda. Biz böyle tarihi bir şehrin kadim şehrin bu kadar harabe olmasını beklemiyorduk’ diyorlar. Bunu 150 yıl kadar önce gelen misyonerler söylüyorlar. 1950 yıllarda Erciyes Gazetesinde şöyle yazıyor, ‘ Bu şehrin kaderini değiştirecek bir Allah’ın kulu yok mu ? ‘ su şebekeleri yok, kanalizasyon yok, sinekten geçilmiyor ortalık. Her taraf yıkılmış harabe vaziyette. Sonra seçimlerle vatandaş sağduyusunu ortaya koyuyor içinden birilerini seçiyor. Rahmetli Kavuncu geliyor raharmetli Çalık geliyor. Ellerinden geleni yapıyorlar , o günlerde güzel hizmetler yapıyorlar.’ dedi.

Dedikodu İle Bizi Yıprakmak İstedi

Özhaseki, görevdeyken kimseyi ayırmadıklarını ve hizmet ettiklerini belirterek, “Ancak, muhalefet oluşturduğu dedikodu ile bizleri yıpratmak istedi. Militan tipler gitti ve hizmet başladı. Başkanlığımda paslı, delik su borularını değiştirdiğimde muhalefet ‘kime para kazandırıyorsunuz’ dedi. Şehirde kaldırım yaptığımda, kayınpederimin taşçı olduğunu söylediler. Allah’tan korksunlar. Benim kayınpederim İzmit’te yaşayan emekli astsubaydı. Ticaretle hiç alakası yok. Bunlar dedikodudan adamı öldürürler” diye konuştu.

Şehirlerarasında Müthiş Rekabet Var

Özhaseki, şehirlerin hayatının devletlerin hayatından çok daha eski olduğunu belirterek, “Şehirlerin ömrü çok daha uzundur. Tarihte 10 bin yıllık devlet göremezsiniz; ama 10 bin yıllık geçmişi olan kadim şehirler görürsünüz. Şehrimiz de kadim şehirlerden bir tanesidir. Şehirlerarasında müthiş rekabet var. Bu rekabette şehrinizi geleceğe hazırlayabilirseniz, toplumun önderi olup doğru işler yaparsanız şehirlerinizi geleceğe taşımış olursunuz” dedi.

Şehircilikte Türkiyede 1.’yiz,

Özhaseki Kayseri’nin şehircilikte 1. olduğunu belirterek,’ muhalefet istediği kadar bağırsın. Çevremizdeki iller bizi geçti diyorlar. Gidin orada yaşayında görelim. Burası merkez şehir. Buradaki güzelliği kimse bırakmaz. Bu güzelliğe bakın bir tane. Allah’a hamd olsun şehircilikte Türkiyede 1.’yiz, ticarettede ileriyiz, sanayide de iyiyiz Allah’a hamd olsun.’ diyerek üstlerine düşen ne varsa yaptıklarını ifade etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu