Siyaset

“AKP’li Yöneticilere ve Kayseri Belediye Başkanlarına Ceza Yazılması Gerekir”

 

KAYSERİ,(BGC) – Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Ümit Solak Özer; “Sosyal mesafe ve maske kurallarına uymayan vatandaşlara nasıl ceza kesilebiliyorsa, AK Parti’nin Olağan Kongresi’ne katılan partililer ve belediye başkanlarına cezası yazılması gerekir” dedi. Özer, bununla ilgili Kayseri Valiliğine dilekçe verdiklerini sözlerine ekledi.

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Solak Özer, artış gösteren koronavirüsle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Özer “Kayseri’mizde Covid-19 salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında birçok vatandaşımıza maske takmadığı ve sosyal mesafe kuralına uymadığı için idari yaptırım uygulanmıştır. Tedbirlere uyulması noktasında hem fikir olunmasına rağmen lebaleb kongrelerle Türkiye’nin birçok ilini kırmızıya boyayan AKP iktidarı en son 24.03.2021 tarihinde Ankara’da kongre düzenlemiş, artan vakaları ciddiye almadan otobüslerle bu illere üyelerini taşımıştır. Anayasamızda yer alan “Eşitlik” ve “Adalet” ilkelerine inan Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Örgütü olarak bizlerde Kayseri Valiliğine bu konuyla ilgili dilekçemizi verdik. Maske takmadığı veya sosyal mesafe kuralına uymadığı için vatandaşlarımıza ceza kesilebiliyorsa 24.03.2021 tarihinde Ankara’da yapılan AKP kongresine katılan AKP’li yöneticilere ve Kayseri Belediye Başkanlarına sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı için, kongreye katılıp maske takmayanlara da maske takılması gerektiği için ceza uygulanması gerekmektedir.” dedi.

İl Başkanı Özer “İnsan sağlığı ve tedbirler önemsiyorsa yetkileri iğneyi kendine, çuvaldızı millete batırmamalıdır” diyerek; “Ya bu zamana kadar vatandaşlarımıza kesilen cezalar affedilmeli ya da lebalep kongreye gidip salgını illere yayan AKP’lilere de yaptırım uygulanmalıdır” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu