Haber

Ali Yavuz, Eren Bülbül’ü Şehadetinin Dördüncü Yılında Andı

 

KAYSERİ,(BGC)-Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kayseri İl Başkanı Ali Yavuz, 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün şehit edilişinin dördüncü yıldönümünde kendisini andı.

Bu yıl şehit oluşunun üstünden tam dört yıl geçen Eren Bülbül hakkında konuşan Ali Yavuz, “Eren Bülbül bizim için çok önemli. O Karadeniz dağlarındaki terör yuvalanmasını engelleyen çocuklarımızdan biri. Jandarma kuvvetlerimize yol göstermek için girişimde bulunmuş ve teröristlerin hangi mevkide olduklarını göstermek için Jandarma Başçavuş’umuz Kenan Gedik ve evladımız Eren Bülbül şehit olmuştur” ifadelerini kullandı.

“SİYASETİ BİR KENARA BIRAKALIM”

Yavuz, hâlihazırda ülkenin zor bir süreçten geçtiğini belirterek “Bu vatan bizim ve başka gidebilecek bir yerimiz yok. Siyasilere seslenmek istiyorum, ideolojilerinizi bir kenara bırakarak birlik ve beraberlik içerisinde hareket edelim. Siyasi yarışlarını sandıkta göstermelerini istiyoruz” diyip, siyasilere çağrıda bulundu.

1 Ocak 2002 Trabzon doğumlu Eren Bülbül, 11 Ağustos 2017’de jandarma ekiplerine çevredeki dağlık alanlarda bulunan teröristler hakkında bilgi verirken terör örgütü PKK mensuplarıyla girişilen çatışmanın ortasında kalarak şehit olmuştu.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu