Güncel

Ali Yavuz: Şehit Aileleri ve Gaziler Olarak Mehmetçiğimizin Yanındayız

KAYSERİ,(BGC)-Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şubesi, Irak’ın kuzeyinde Pençe Yıldırım Harekatı’nda şehit olan Uzman Çavuş Samet Şeker’in (25) şehit düşmesi nedeniyle açıklama düzenledi. Şube Başkanı Ali Yavuz, “Bizler şehit aileleri ve gaziler olarak kahraman Mehmetçiğimizin azimli ve kararlı mücadelesinde kanımızın son damlasına kadar yanlarındayız” dedi.

Yavuz, açıklamada “Vatan için, millet için, bayrak için, mukaddesat için verdikleri hak mücadelesinde dualarımız her zaman Mehmetçiğimizle. Vatanını canından aziz bilen kahraman şehitlerimizin emaneti olan kutsal vatanımızda, şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış ay yıldızlı al bayrak ilelebet dalgalanmaya devem edecektir. Aziz şehitlerimizin manevi hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Irak’ın kuzeyinde verilen şehitin yanı sıra dün Şırnak’ta Jandarma Uzman Çavuş Adil Yılmaz, görevde meydana gelen silah kazasında yaralanarak kaldırıldığı hastanede şehit oldu. Kars’ta ise bir askeri aracın devrilmesi sonucu Jandarma Astsubay Egemen Öztürk şehit oldu. Araçtaki Av. Metin Avunca, Eyüp Bozyel ile Gülcan Bozyel hayatını kaybetti.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu