Altın Fiyatlarında Tarihi Rekor

KAYSERİ,(BGC-ÖZEL HABER)-Altın fiyatları son zamanların en yüksek rakamlarını görerek rekor kırdı. Kayseri’de sarraflık yapan İhsan Gülderdi, “Vatandaşlara tavsiyemiz, zirve neresi onu öngöremiyoruz ancak panik yaparak daha çok yükselir düşüncesiyle bir an önce altın almalarını tavsiye etmiyoruz” dedi.

Altın fiyatları son zamanların en yüksek rakamlarını gördü. Çeyrek altın 985, gram altın ise 560 lirayı gördü. Kapalı Çarşıda sarraflık yapan Gülderdi, altın fiyatları konusunda yaptığı değerlendirmede, rakamların bir süre daha yüksek olacağını ifade etti.
‘ALTIN TARİHİ BİR REKORA İMZA ATTI’
Altın fiyatları hakkında değerlendirmeler yapan Gülderdi, “Altın fiyatları geçtiğimiz haftaya rekorla başlayıp, rekorla bitirdi. Doların 10 seviyesine kadar çıkması, gram altını da 600’e kadar çıkarmıştı. Bu da piyasayı olumsuz etkiledi. Çünkü doların yükselmesiyle birlikte altın ve dolar bazında birçok borcu olan esnaflarımızı etkiledi. Altın fiyatları çeyrek altın bazında ise 985’e kadar çıktı. 22 ayar işçiliksiz bileziğin fiyatı ise 560 liraya kadar yükseldi. Altın tarihi bir rekora imza attı. Bundan sonra da fiyatların çıkabileceğini öngörüyoruz” ifadelerini kullandı.
‘İNSANLAR BELİRSİZLİKLE BİRLİKTE ALIŞ VE SATIŞ YAPAMIYOR’
Altın alacak kişilerin yüksek fiyatlardan ötürü paniğe kapılıp altın alışverişi yapmamalarına değinen Gülderdi, “Altının teknik olarak ilk önce sert bir yükseliş yapar. Düzeltmeden sonra ise bir kez daha sıçrayış yapar. Biz bir süre daha bu yükseliş trendinin devam edeceğini ön görüyoruz. Tabi ondan sonra sert düşüşler beklenilebilir. Şuan da insanlar belirsizlikle birlikte alış ve satış yapmıyorlar. Çünkü ne olacağını bilmiyorlar. Geçen senelerde yaşanan, zirvede alınan altınların birkaç sene beklenilmesi tabi vatandaşlar tarafından etkili oldu. Vatandaşlara tavsiyemiz, zirve neresi onu öngöremiyoruz ancak panik yaparak daha çok yükselir düşüncesiyle bir an önce altın almalarını tavsiye etmiyoruz” şeklinde konuştu.