Siyaset

‘Altın Gördüğü Fiyatı Mutlaka Test edecektir.’

 

Türkiye kademeli normalleşmeye geçiş yaptı. Bununla beraber düğün yapacakların artması nedeniyle altın talebinin artması bekleniyor. Altın alacaklar için uyarılar gelmeye başladı.

“Altın fiyatlarının 400 liranın altına düşeceğini zannetmiyorum.”

Altındaki düşüşün en büyük sebeplerinin dolar ve kürsel faiz oranları olduğunu belirten kuyumcu Mehmet Tevfik Kürtüncüoğlu,’Malumunuz geçtiğimiz haftalarda altın fiyatlarında hızlı ve sert düşüş yaşadık.
Altında ki düşüşün en büyük sebebi, doların düşmesi ve küresel faiz oranlarından kaynaklanmakta. Bununla birlikte Biden’ın Amerika başkanlığının netleşmesi ve olumlu politika izleme seyri dolardaki düşüşü tetikleyen faktörlerden biri oldu.’dedi

“Altın gördüğü rakamı her zaman test eder.”

Altında zaman zaman dalgalanmalar olmasına rağmen altının gördüğü rakamı her zaman test edeceğini belirten kuyumcu Mehmet Tevfik Kürtüncüoğlu,’Piyasa olarak kısa vadede bir düşüş gerçekleşebilir ama uzun vadede bunu beklemiyoruz. Altın hızlı düştüğü zaman vatandaşımız tedirginleşiyor ve talep azalıyor.
Uzun vadede yatırım yapmak isteyenler vatandaşlarımızın bu seviyelerden altın almasını doğru bir tercih olarak görüyoruz.’dedi.

Kontrollü normalleşme süreci ile birlikte uzun süre ertelenen düğünlerin başlaması beklenirken, kuyumcu Mehmet Tevfik Kürtüncüoğlu,düğünler öncesinde tüketicileri ‘Suriye altını’ ve sahte altın konularında uyardı.

TEKNİK ANALİZ

kuyumcu Mehmet Tevfik Kürtüncüoğlu,’Gram altın fiyatı, düşen kanal trendini kırdıktan sonra, mart ayının başından bu yana yükseliş kanalı görüntüsü çiziyor. Dün 422.60 seviyesi 3. kez test edilip geçilemedi. Bugün yükselişle başlayan fiyat, pozitif yönlü hareketine devam ettiği takdirde 422.60 seviyesi ilk direnç olarak takip edilebilir. Tersi durumda önce kanalın destek trendi, ardından 415.70 seviyesi destek olarak takip edilebilir.’ dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu