Ekonomi

Altında Yükseliş Bekleniyor

KAYSERİ,(BGC)-Altın yaz mevsiminin ortalarından sonlarına kadar sabit seyirde ilerlemesini sürdürdü. Ancak 35 yıllık tecrübesi bulunan kuyumcu Mehmet Altıncan, altında yükseliş kulvarına sonbahardan itibaren girileceği ve dünyadaki son gelişmelerin bunun önünü açacağını vurguluyor.

Altın fiyatları, yaklaşık iki aydır sabit seyirde ilerlemesini koruyor ve yer yer düşüşlere sahne oluyor. Kuyumcu Mehmet Altıncan ise altının güncel durumunun tasarruf sahiplerinin zihninde yanılgılara sebep olabileceğini belirtiyor.

Altıncan, altın fiyatları ve altınla ilgili beklentiler ile ilgili girizgâh yaptı. Altıncan, “Altın geçen ay başlarında 495 TL bandındaydı, sonra verilerin etkisiyle birlikte 480’lere kadar geriledi. Ardından tekrar aynı banda yükseldi. Bu dönem altının yükseleceği dönem değildir. Altın dünyada dördüncü çeyrek denilen 15 Eylül-30 Aralık arasında yükseliş trendinin kulvarına girer” diye konuştu.

Son gelişmelerin altın fiyatlarını etkileyeceğini belirten Altıncan, “Dünyadaki hareketliliklerin verileri altının ciddi anlamda yükseleceğini gösteriyor. Bu küçük düşüşler yanılgılara sebep olunmamalı” dedi.

“ONS ALTIN 5000 DOLAR’A ÇIKACAK”

Altıncan, kendi yaptığı işlemler sonucu ons altının daha da yükseleceğini öne sürdü: “Benim altın seyrini takibimdeki formülasyonumda şu an 1800 dolar olan ons altının uzun vadede 5000 dolar olacağı öngörüsündeyim.”

Altıncan, bu sonucu nasıl bulduğunu izah ederek “Dünyadaki tüm dolarlar ile dünyada çıkmış ve çıkacak altının birbirine bölünmesi sonucu ortaya çıkan birim ons altındır. Şu an basılı ve basılacak olan 100 trilyon doların limitini yükseltilemediği için bu şişkinliği kripto para birimleri vs. ile indiriyorlar ve insanların birikimleri ile güvenlerini boşaltıyorlar. Özverisi itibarıyla bu bölünmenin sonucu 5000 doları göstermektedir. Bu da demektir ki altın bir gün buna erişecektir, altın buna gebedir” ifadelerini kullandı. Altıncan, son olarak tasarrufların altında bulundurulması gerektiğini belirtti.

İlgili Haberler

Bunlar da İlgini Çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu