Güncel

Amerikalı acente ve tur operatörlerinden Erciyes’e yoğun ilgi

 

TÜRKİYE’nin önemli kış turizm merkezi Erciyes, Latin Amerikalı acente ve tur operatörlerinden yoğun ilgi gördü. Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, “Yabancı acente yetkilileri buradaki alt yapıya, pistlerin kalitesine ve imkanların zenginliğine hayran kaldıklarını ifade ettiler” dedi.

Son yıllarda Rusya, Ukrayna, Polonya başta olmak üzere dünyanın her yerinden onbinlerce yabancı turisti ağırlayan Erciyes Kayak Merkezi, uluslararası pazarlama çalışmalarını Latin Amerikalı turizm profesyonelleri ile sürdürüyor. Kayseri Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, Kolombiya, Brezilya ve Meksika’dan gelen 30 seyahat acente ve tur operatörüne, Erciyes ile ilgili geniş bir sunum yaparak, detaylı bilgiler verdi. Ayrıca, 6 bin yıllık tarihi geçmişi ile birçok medeniyete ev sahipliği yapan Kayseri’nin tarihi ve 1 saatlik mesafede bulunan Kapadokya tanıtıldı. Turizm profesyonelleri daha sonra dağda bulunan tesisleri gezerek, kayak yapma imkanı elde etti. Erciyes’in uluslararası pazarda tanınmaya başladığını belirten Murat Cahid Cıngı, “Erciyes’i yönetmeye başladığımız günden itibaren hem ülke içinde hem de yurtdışında dağımızı tanıtmaya, pazarlamaya ve ülkemize yabancı turist getirmeye çok uğraştık. İlk olarak Rusya, Ukrayna pazarlarına yoğunlaşmıştık. Son 4 yıldan bu yana Rusya’dan başlayan charter seferleri diğer ülkelere de yayılarak hem uçak sayısı hem de gelen insan sayısı olarak iyi bir noktaya geldi. Dünyanın dört bir yanından Erciyes’e talep var. Bunlardan bir tanesi de Latin Amerika pazarı. Kolombiya, Brezilya, Meksika gibi ülkelerden Kapadokya’ya gelen turistleri Erciyes’te de ağırlamak için gayret ediyoruz” diye konuştu.

Acente ve tur operatörlerinin Erciyes’i beğendiğini kaydeden Cıngı, “Bu paketleri hazırlayan acente ve operatörlerle yaptığımız toplantılar neticesinde Latin Amerika’daki acenteleri davet ettik. Onlara Erciyes sunumları yaptık. Dağımızı gezdirdik. Sahip olduğumuz global potansiyeli anlattık. Yabancı acente yetkilileri de buradaki alt yapıya, pistlerin kalitesine ve imkanların zenginliğine hayran kaldıklarını ifade ettiler. Ümit ediyoruz bu yıl bitmeden Mart ayına yetişecek şekilde Erciyes paketleri oluşturacaklar ve özellikle önümüzdeki sezona daha hazırlıklı girmek için yoğun bir çalışma içerisine girecekler” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu