Aşı İçin Aile Sağlığı Merkezine Gelen Vatandaşın Aşısını İl Sağlık Müdürü Yaptı

KAYSERİ,(BGC)-İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli beraberinde Sağlık Hizmetleri Başkanı Doç. Dr. Serhat Koyuncu, 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi Uzm. Dr. Mehmet Biçer ile birlikte TOKİ Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil İstasyonunu ziyaret ettiler.

TOKİ Aile Sağlığı Merkezi ziyareti sırasında İl Sağlık Müdürüne, Aile Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Rıfat Türker eşlik etti. Merkezde verilen sağlık hizmetlerini yerinde gözlemleyen Benli, vatandaşlar ile de görüşerek istek ve taleplerini dinledi. Ziyaret sırasında aşı olmak için merkeze gelen bir vatandaşa aşısını kendi elleri ile yapan İl Sağlık Müdürü Benli; özellikle gebelerin ve kanser hastalarının aşılanmasının COVID-19’a bağlı ciddi sağlık problemlerinin önlenmesine büyük etkisi olduğunun altını çizerek vatandaşların aşı konusuna gereken hassasiyeti göstermeleri gerektiğini dile getirdi.

Aile Sağlığı Merkezi ziyaretinin ardından 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunu ziyaret eden İl Sağlık Müdürü Benli, istasyonda görevli personelden, istasyonun bağlı olduğu bölgedeki nüfus yoğunluğu ve bölgede yaşanan vakalar hakkında bilgi alarak genel durum değerlendirmesi yaptı.