Aşı’da Kritik Durum !

 

KAYSERİ, (BGC) – Kayseri’de aşı olanların sayısı toplam 383 bini geçti. 1. doz aşı vurulanların sayısı 231 bin sularında iken 2. doz aşı vurulanların sayısıda 152 bin sularında.

Vatandaşlar aşı olduklarını belirtirken öte yandan aşı olmayan vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Bir daha aşı vursunlar yine vurulurum diyen Dilber, “ Birinci doz aşımı oldum ikinci doz aşımı da cuma günü olacağım. Sağlık ocakları açıkmış orada olacağım. Aşı olmayanlar kendiliğinden gitsin olsun. Ben Kovit 19 geçirdim yaşayınca bilinir. Devlet herkesin başına bir polis dikemez. Kurallara uyarak hastalığı inşallah bitireceğiz.Yan etki olarak ben üç gün boyunca uyudum. On defa deseler onunuda vurulurum” ifadelerini kullandı.

“Hiç Yan Etki Görmedim “

Hiç yan etki görmediğini belirten Osman “Ben 74 yaşındayım iki aşımıda oldum. Herkesin aşısını olmasını tavsiye ediyorum. Hiçbir yan etki görmedim” diye konuştu.

“Bedava Verdikleri İçin Kimse Aşı Olmuyor”

Aşıyı paralı yapsalar herkes aşı olur diyen Cemile Özyürek “Ben iki doz aşımıda oldum. Bedava verdikleri için aşırı kimse olmuyor, parayla verseler herkes olur. Biz her gün taksi tutup çarşıya gelmek zorunda kalıyoruz. O zaman bize de para versinler. Biz mağduruz çocuklarımız yok yanımızda. Evden çıkamıyoruz, alışveriş yapamıyoruz bankalara gidemiyoruz ve fatura yatıramıyoruz. Ben bundan şikayetçiyim ”ifadelerini kullandı.