Aşıya, Şiirle Teşekkür Etti

KAYSERİ, (BGC) – Sağlık çalışanları tarafından aşı vurulmaya ikna edilen Kayseri’ye bağlı Yahyalı ilçesinde yaşayan 86 yaşındaki Mustafa Büber, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a şiir yazdı.

Türkiye’de her şey yeterli diyen Mustafa Büber, “Gençlik yıllarımda bir reçete alıp ilaç almak istedim ve sigorta hastanesine gittim. 100 TL muayene parası verdim. Orada bana paramparça bir ilaç verdiler. Verdiğim para ilaçları bile karşılamadı. Şimdi ki sağlık durumundan çok memnunuz. Allah o günleri geri getirmesin. Türkiye’mizde başta Cumhurbaşkanımız, bakanımız ve sağlık çalışanlarının hepsi daha korona virüs ilk çıktığında seferber oldular. Tedbirleri aldılar ve hastanelerimizi çoğalttılar. Türkiye’de her şey yeterli. Türkiye’nin bu yoldaki çalışmaları gerçekten büyük takdir topluyor. Yoksa biz bir Hindistan olurduk. Hindistan’da adamlar ölülerini yakacak yer bulamadılar. Bizde öyle olacaktık ama tedbirler alındı. Halimize şükretmemiz lazım. Hele hele sağlık çalışanları burada canlarını feda ettiler. Bizler korona virüs olan birinin yanına varmaya korkarken onlar kendilerini siper ettiler. Biz bunları gördük. Onlarla iftihar ediyoruz” dedi.

86 yaşındaki Mustafa Büber’in sağlık çalışanları tarafından gördüğü yoğun ilgiye karşılıksız kalmayarak yazdığı şiirde ;
“Memnuniyet olunca kalplere nakşediyon
Başarılar uhde püf noktasını biliyon
Milleti bu vatanı zaferlerle süslüyon
Değerli başkanımız Recep Tayyip Erdoğan

Çin’den ve Rusya’dan şimdi de Almanya
Aşı tedarikinde girdiler hep sıraya
Sesimizi duyurdun yaşa var ol dünyaya
Kudretli başkanımız Recep Tayyip Erdoğan

Sağlık Bakanımızda seçkin kişi yanında
Aşılar vuruluyor hem de tik tak anında
O sağlık ordumuzun gece gündüz yanında
Bilgili başkanımız Recep Tayyip Erdoğan

Bakanımız Fahrettin soyadları da Koca
Çok değerli bir insan ulaşıyor amaca
Kovidi koymaycak aşılar vurulunca
Sevgili başkanımız Recep Tayyip Erdoğan

Sağlık Müdürümüz Ali Ramazan Benli
Saygı, sevgi ruhunda böylesine sevgili
Millet ondan çok memnun aşılarla ilgili
Devlet başkanımız Recep Tayyip Erdoğan

Maneviyat olunca hakkı hak biliyorlar
Kayseri’nin halkına durmadan çalışıyorlar
O kovid belasına aşıyla son veriyorlar
Merhametli başkanım Recep Tayyip Erdoğan” ifadeleri yer aldı.

86 yaşındaki Mehmet Büber, “Pek çok değerli Cumhurbaşkanımız evvel Allah sizlerin yanında Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca, İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli gibi Allah’ına, vatanına, milletine bağlı insanlar oldukça Allah’ımız gücünü artıracak, inşallah her zaman her zaman zafer sizin olacaktır” diyerek şiirini sonlandırdı.