Spor

ASKF’DE GENEL KURUL ÖNCESİ İPLER GERİLDİ

BAŞKAN ADAYI MUTLU ÖNAL'DAN, SOYKARCI'YA CEVAP

KAYSERİ,(BGC) – Yarın gerçekleştirilecek olan Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Genel Kurul öncesi Başkan Adayı Mutlu Önal mevcut Başkan Musa Soykarcı’nın basın açıklamasında sarf ettiği sözlere karşılık verdi.
Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkan Adayı Mutlu Önal imzası ile yapılan açıklamada, “Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu başkanlık seçimleri öncesi, Kayseri’de spora gönül vermiş spor adamlarımızı ve kamuoyunu bilgilendirmek gayesi ile aşağıdaki açıklamayı yapma zorunluluğum doğmuştur. Adaylık süresi boyunca Sayın Musa Soykarcı ve kendisi ile birlikte hareket eden dostlarımız hakkında centilmenlik ve nezaket sınırlarını aşmamaya özen göstererek, ‘Spor barış ve kardeşliktir ‘ düsturu ile açıklamalar yaptım. Spor ailemizde rahatsızlığa neden olacak söylemlerden uzak durdum. Ancak; Sayın Soykarcı’nın gerçekleştirdiği basın toplantısında, ilimizde amatör sporu geliştirmeye yönelik açıklama ve projeler sunmasını beklerken, şahsımı ve camiamızı derinden üzen, tükenmişlik sendromu ve çaresizlikten kaynaklandığını düşündüğüm suçlama ve isnatları büyük üzüntü ve hayretle izledim” ifadelerini kullandı.
“22 SENEDİR TÜFAD BAŞKAN YARDIMCILIĞI YAPTIĞIM YALAN”
Mutlu Önal açıklamasının devamında, ” Sayın Soykarcı’nın 22 yıldır TÜFAD başkan yardımcılığı görevinde bulunduğum iddiası büyük bir ‘yalan’dır. Ben üç dönemdir ( 9 yıl ) TÜFAD yönetimindeyim ve eğitimden sorumlu yönetim kurulu üyesiyim. Mensubu olmaktan onur duyduğum TÜFAD’ın başkanı Sayın Osman Yozgat’ın başkan yardımcısı Sayın Ahmet Yıldız’ında yaklaşan seçimle alakalı sayın Soykarcı tarafından zan altında bırakılmasını asla kabul etmiyorum. Ben hali hazırda Kayseri Genclerbirliği Spor Kulübü başkanıyım ve bu sıfatla başkanlık yarışına katıldım” açıklamasında bulundu.
“AYDINLIK KARANLIKTAN GÜÇLÜ İSE KAZANACAĞIZ”
Mutlu Önal açıklamasını şu ifadelerle tamamladı, “Sayın Soykarcı’nın; Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüğü görevini yürüten, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevinde bulunmuş Sayın Vahdi Elbaşı ile ilgili sözlerini de son derece ‘çirkin’ ve ‘yakışıksız’ bulduğumu belirtmek isterim. Düne kadar Sayın Elbaşı’nın makamına oturabilmek için her türlü gayreti sarf ettiğini tüm spor kamuoyunun bildiği Sayın Soykarcı’nın “30 yıldır futbolun nimetlerinden faydalanıyor” sözünü, 22 yıldır ASKF Başkanlığı yapan, hakem olmadığı halde Merkez Hakem Kurulunda görev yapmış, futbolun nimetlerini en iyi bilen birinin ağzından çıkması trajikomiktir. Sayın Soykarcı’nın büyük özveri ve fedakarlıkla görev yapan antrenörlerimizle ilgili söylediği ” Antrenörler, TÜFAD da her işi bitirdiler de ASKF’yi yönetmek onlara mı kaldı? ” sözünü ise camiamızı bölmeye, mensuplarımızı birbirine düşürmeye yönelik bir nefret söylemi olarak nitelendiriyorum. Netice itibarı ile; Eğer hak haksızlıktan yüce, sevgi nefretten üstün, aydınlık karanlıktan güçlü ise kazanacağız.”

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu