AdliyeAsayişHaber

Avcı Lakaplı Seri Katile Ağırlaştırılmış Müebbet

Kayseri’de kardeşini öldürüp aftan yararlanan, daha sonra 6 kişiyi öldürüp 2 kişiyi yaralamaktan girdiği cezaevinden 2017’de tahliye edilen eski hükümlüye, bir villanın özel güvenlik görevlisini av tüfeğiyle öldürdüğü iddiasıyla yargılandığı davada, ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıl hapis cezası verildi.

Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, tutuklu sanık Hamdi Kayapınar (39), öldürülen Sami Yılmaz’ın müşteki eşi Yıldız ve annesi Gülizar Yılmaz ile avukatları hazır bulundu.

Mahkeme başkanı, sanığın akıl sağlığının yerinde olduğuna dair Adli Tıp Kurumundan gelen raporu okuyarak, dava dosyasına koydu.

Savcı mütalaasında, sanığın “tasarlayarak öldürme” ve “gasp” suçlarından cezalandırılmasını istedi.

Müşteki Yıldız Yılmaz, sanık Kayapınar’ın iki çocuğunu öksüz bıraktığını belirterek, “Eşimi haince öldürmesi kanıma dokunuyor. Dünyanın en ağır cezasını da alsa az gelir.” dedi.

Mahkeme başkanı tarafından son sözü sorulan sanık Kayapınar ise sessiz kaldı, cevap vermedi.

Mahkeme heyeti, sanık Kayapınar’ı, “tasarlayarak öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet, “gasp” suçundan 14 yıl ve “ruhsatsız silah bulundurma” suçundan 1 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Maktulün eşi ve yakınları, kararın açıklanmasının ardından sanığa tepki gösterdi.

Öldürülen özel güvenlik görevlisinin eşi Yıldız Yılmaz, duruşmanın ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, eşinin 25 sene vatanına hizmet ettiğini, teröristlerle burun buruna geldiğini ve yıllarını böyle geçirdiğini söyledi.

Eşinin korkakça öldürülmesinin kanına dokunduğunu dile getiren Yılmaz, “Dünyanın en ağır cezası bile az gelir. Bu caniye davam Allah tarafından olacaktır. Sanık ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı ama bu benim acımı bir damla dindirmiyor. Asıl müebbet hapis cezasını biz aldık. Çocuklarım ömür boyu babasız yaşayacak.” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu