Güncel

Ayçekirdeği İle Türk Bayrağı Çizdi

KAYSERİ,(BGC)-İYİ Partili Kazım Yücel, Hacılar ilçesinde ayçekirdeği ile Türk Bayrağı yapan çiftçi Ömer Dede’yi ziyaret etti. Yücel, bu ince düşüncesinden dolayı çiftçiyi tebrik etti.

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde yaşayan çiftçi Ömer Dede, ayçekirdeği ile Türk Bayrağı yaptı. 19 Mayıs’ta ayçekirdeği tohumlarını buluşturan Ömer Dede, ortaya çıkan Türk Bayrağını da basınla paylaştı. Basında haberin yer almasının ardından Büyükşehir Belediye Meclisi İyi Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel de çiftçi Ömer Dede’yi tarlasında ziyaret etti.
Kazım Yücel, çiftçi Ömer Dede’den bu çalışması hakkında bilgi aldı. Çiftçi Dede, bu kararı alıp 19 Mayıs’ta ayçekirdeği tohumunu toprakla buluşturduğunu ve 30 Ağustos’ta da bu kareye çektiğini belirtti. Dede, ürünü toplama işini de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na denk gelen günde yapacağını söyledi.
İyi Partili Kazım Yücel de bu hassas davranışından dolayı çiftçi Ömer Dede’yi tebrik etti. Böyle bayrak, vatan sevdalısı bir çiftçiyi yerinde ziyaret etmek istediğini belirten Kazım Yücel, “Sizin yaptığınız bu davranıştan dolayı gurur duyduk. Size destek vermek için ziyaret edelim ve yerinde Türk Bayrağını görelim dedik. Ortaya çıkan tabloyu görünce mutlu olduk” dedi.
Yücel, daha sonra beraberindekilerle birlikte çiftçi Ömer Dede’nin diğer işlerle ilgili tesislerini de gezdi ve besicilik ve çiftçilik hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu