HaberSağlık

Bahreyn’de Kazada Yaralandı, Kayseri’de Tedavi Edildi

ÜLKESİ Bahreyn’de trafik kazası sonucu yaralanan Mohammed Hadi (18) Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastanelerinde tedavi edildi.

Bahreynli Mohammed Hadi, ülkesinde geçirdiği trafik kazası sonucu yaralandı. İyileşemeyen Hadi, sağlık turizmi kapsamında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanelerinde tedavi altına alındı. Ameliyat edilen Hadi, sağlığına kavuştu. ERÜ Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi ve Ortopedi-Travmatoloji Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Güney, ERÜ Hastanelerinin sadece yurt içerisindeki hastalara değil, yurt dışından gelen hastalara da sağlık hizmeti verdiğini söyledi. Başhekim Güney, “Erciyes Üniversitesi ile Bahreyn Krallığı King Hamad Üniversitesi arasında yapılan anlaşma çerçevesinde hastanelerimizde birçok branşta hastanın tedavisini yapmaktayız. Bahreyn’de trafik kazası geçiren Mohammed Hadi’nin ilk müdahalesi yapıldıktan sonra, Almanya’da çok sayıda cerrahi müdahale geçirdikten sonra, tedavisinin tamamlanamayacağı söylenerek Bahreyn’e gönderilmiş. Hastanın tedavisini yurt dışında kabul eden bir merkezin bulunamaması üzerine, hasta hastanemize de danışıldı.  Hastanemize kabul edilen Bahreynli hastanın topuğunda yumuşak doku kaybı vardı. Topuk kemiği açıktaydı. Mohammed Hadi’nin diğer bacağından doku alınarak topuğunu kapattık, sonrasında bacağına daha önceden konulmuş olan implantları çıkarttık. Eğri kaynayan yeri düzelttik, son olarak da sirküler fixatör yardımlı uzatma ameliyatı ile bacağındaki kısalığı giderdik. Hastamızın tedavisini başarılı bir şekilde tamamladık ve ülkesine geri göndereceğiz” dedi.

Bahreynli hasta Mohammed Hadi ise, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanelerinde almış olduğu sağlık hizmetini çok beğendiğini söyledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu