Terör

Bakan Akar Kayseri’de ‘PKK EŞİTTİR YPG’DİR’

Hulusi Akar, bölgesel ve küresel olarak hassas ve kritik bir süreçten geçtiklerini belirterek, Türk Silahlı Kuvvetlerinin karada, denizde, havada ülkenin hak ve menfaatlerini korumak, 84 milyon vatandaşın güvenliğini sağlamak için başta FETÖ, PKK, YPG ve DEAŞ olmak üzere her türlü tehdit ve tehlikeye karşı mücadelesini sürdürdüğünü kaydetti. Akar, bu çerçevede Suriye ve Irak’ın kuzeyinde başarılı harekatlar icra ettiklerini, etmeye de devam ettiklerini vurgulayarak, “Ancak tüm komşularımızın da toprak bütünlüğüne saygılı olduğumuzun herkes tarafından bilinmesi lazım. Teröristlerin kaçacak yeri kalmadı. En güvenli olarak gördükleri yerlerde bile inlerini başlarına yıktık. Bundan sonra da yıkmaya devam edeceğiz. Operasyonlarımız en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar artan bir şiddet ve tempoyla devam edecek. Kahraman Mehmetçiğin, komandolarımızın nefesi enselerindedir. Teröristler artık 2 gece aynı yerde yatamıyorlar” ifadelerini kullandı.

‘DEMOKRASİ HAVARİLERİ İKİYÜZLÜLÜĞÜ BIRAKMALIDIR’
Akar, PKK’nın caniliğini ve alçaklığını herkesin görmesi gerektiğini vurgulayarak, “İçimizdeki ve dışımızdaki bazı gafil veya hainler bu gerçeği görmemekte ısrar ediyor. Yalanları sis perdesi ile kapatmaya çalışıyorlar; ama güneş balçıkla sıvanmaz. Gara’da cani, katil PKK; masum, silahsız 13 evladımız ile 3 kahraman silah arkadaşımızı şehit etti. Hiçbir şey bu gerçeğin üzerini örtemez. Avrupa Birliği ‘insan hakları’ diyor. Gara’da şehit edilen masum, silahsız vatandaşlarımızın yaşam hakkı ne olacak? Demokrasi havarileri artık ikiyüzlülüğü bırakmalıdır. Tüm dost ve müttefiklerimizden, insani değerleri savunan herkesten teröre karşı amasız, fakatsız, bir irade sergilemelerini bekliyoruz” dedi.

‘PKK EŞİTTİR YPG’DİR’
Akar, ABD’nin DEAŞ’la mücadele bahanesiyle YPG’ye destek vermesini kesinlikle yanlış bulduklarını kaydederek, “Çünkü PKK eşittir YPG’dir. Bunların hiçbir farkı yok. Adları değişse de hepsi terörist. Bunun son örneği Gara’da 16 şehidimizin katili olan sözde Kamışlı YPG sorumlusunun, Gara’ya PKK sorumlusu olarak gelmesidir. DEAŞ’la gerçek anlamda göğüs göğüse çarpışan Türk Silahlı Kuvvetleri, 3 bin 700 DEAŞ’lıyı etkisiz hale getirmiştir. Dolayısıyla ABD’nin terör örgütü YPG ile işbirliği yapmak yerine yaklaşık 70 yıldır NATO üyesi ve müttefiki olan Türkiye ile iş birliği yapması gerekirdi. Bunu bekliyoruz. ABD’nin kendi içinde de YPG ile işbirliği yapılmasının ve YPG’ye silah verilmesinin yanlış olduğu ve doğru olanın müttefikleriyle birlikte hareket etmesini dile getirmeye başlamış bulunuyoruz. Burada bir kez daha ifade etmek istiyorum ki asil milletimizin ve gelecek nesillerimizin güven içerisinde yaşaması için 40 yıldır ülkemizin enerjisini tüketen terörü bitirmekte ve halkımızı terör belasından kurtarmakta kararlıyız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu