Belediye Haberleri

Başkan Büyükkılıç, TBB’de Yeniden Encümen Üyesi Seçildi

 

KAYSERİ,(BGC)-Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) 2021 Yılı Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda yeniden encümen üyesi seçildi.

Başkan Büyükkılıç, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un da teşrif ettiği TBB Meclis Toplantısı’na katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıya onur konuğu olarak katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitim-öğretim faaliyetleri ile ilgili bilgiler vererek, belediyeler ile iş birliği içerisinde çalışmaları sürdüreceklerini belirtti. TBB Başkanı Fatma Şahin’de Türkiye Belediyeler Birliği’nin ‘demokrasi yerelde başlar’ ve ‘birlikte rahmet var’ anlayışı ile herkesin masada olduğu, görüş ve önerilerini paylaştığı bir birim olduğunu ifade etti.

2020 yılı faaliyet raporları ve gündem maddelerinin görüşülerek oy birliğiyle karara bağlandığı toplantıda daha sonra başkanlık ve encümen üyelerinin seçimine geçildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç seçimler sonrası yeniden encümen üyesi seçildi. Büyükkılıç, böylelikle 858 üyesi bulunan TBB’nin 15 kişilik encümeninde yer almaya devam etti.

Başkan Büyükkılıç, açıklamasında, “Ankara’da gerçekleştirdiğimiz Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Toplantısı’nda Birlik Başkanı ve Encümen Üyeleri’nin belirlenmesi için oylarımızı kullandık. Yeniden Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı seçilen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin’i tebrik ediyor, şahsımı tekrar Encümen Üyesi olarak seçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam” diye konuştu.

İlgili Haberler

Bunlar da İlgini Çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu