Korona Virüs

Bayramda kısıtlama olacak mı?

Temmuz ayı ile birlikte kademeli normalleşme döneminin üçüncü etabına geçildi. Sokağa çıkma yasağından, seyahat kısıtlamalarına kadar birçok yasak kaldırıldı. Şimdi ise gözler Kurban Bayramı’nda yasak kararı olup olmadığına çevrildi. Peki, Bayramda kısıtlama olacak mı?
Türkiye’de koronavirüs pandemisinden korunmak adına kısıtlamalar uygulamaya koyuldu ve vaka sayılarında düşüş sağlandı. Aşılamanın da etkisiyle vaka sayıları aşağı yönlü seyir gösterdi. Peki, vaka sayılarının bayramda artmaması için sokak kısıtlaması olacak mı merak ediliyor.
BAYRAMDA KISITLAMA OLACAK MI?

Uzmanlar, şu an için Kurban Bayramı’na ilişkin kısıtlamanın öngörülmediğinin üzerinde duruyor. Ortamların temiz hava ile havalandırılmasını öneren uzmanlar çok kalabalık yerlerde maske takılmasını konusunda hassas olunması gerektiğini belirtiyor. Vakaların 5-6 bin bandında olmasında aşılamanın etkisinin olduğunu vurgulanırken, aşının yaygınlaşmasıyla bu sayının daha aşağılara çekilmesi hedefleniyor. Kurban bayramını sağlıklı şekilde geçirilmesi için kişisel mesafeye dikkat edilmesi kalabalık ortamlarda maske takılmasını önerirken aşıya ilgi gösterilmesini gerektiğini vurguluyorlar.

 

İlgili Haberler

Başa dön tuşu