Belediye HaberleriEkonomiÖzel Haber

BELEDİYE EKMEĞİ NEDEN BULUNMUYOR

Kazım Yücel, Belediye Ekmeğinin Neden Bulunamadığını Açıkladı..

Ekmek fiyatlarının zamlanarak 1,5 liraya çıkması ve belediyenin satmış olduğu fiyatın 80 kuruş’ta kalması ile, muhalif meclis üyelerinin “ekmek bulunamıyor” söylemi de yoğunlaştı. Büyükşehir Meclisinde söz alan CHP’li Özgür Özer, kent ekmekte sıraya girip ekmek alamadıklarını ve ekmeğin tükendiğini dile getirirken, İyi Partili Kazım Yücel, oluşturulan ekmek fiyatının hükümetin istediği bir gündem olduğunu belirterek, “ucuz ekmek” psikolojisi ile, vatandaşın sesinin çıkmasını engelliyorlar dedi.

HER ŞEY ESKİSİ GİBİ DEMEK İÇİN EKMEK FİYATI DÜŞÜK TUTULUYOR.

Kazım Yücel Kayserim.net’e yaptığı açıklamada, ekmek fiyatlarının denetiminin zabıta ve Ticaret Odası’nın görevi olduğunu belirterek, seçim döneminde 60 kuruşa satılan ekmeğin, seçimden sonra zamlandığını ve siyasetçilerin bunu algı için kullandığını belirtti. Yücel, Kent ekmek büfelerinde sınırlı sayıda ekmek çıkartılarak, bu algıya devam edildiğini belirtirken, “ekmek üreticileri un fiyatına yetişemez oldu. Elektrik, doğalgaza yetişemiyor.  Fakat belediye vatandaşın enflasyon hesabını Pazar ve aldığı ekmekle yaptığını bildiği için, sanki Türkiye’de hiçbir şey yokmuş, herşey eskisi gibi gidiyormuş duygusu yaratmak için ekmek fabrikalarında ürettiği ekmekleri önce 60 kuruşa seçim döneminde sattılar. Seçimden sonra da 80 kuruşa çıkarttılar. Bu süreçte A.Ş.’lerin zarar ettiğini biz biliyoruz. Vatandaşa ucuz ekmek yediriyoruz diye kurumları zarar ettiriyorsunuz, bunu da tüm Kayseri halkına ödetiyorsunuz. Belediye ucuz ekmek politikasına devam edip, birkaç saat içerisinde gelen ekmeği satıyor, sonra vatandaş ekmeği bulamamış gibi bir havaya giriyor. Burada ortak bir fiyat açıklanması gerekir, ama “herşey eskisi gibi” politikası sebebi ile buna çok girilmek istenmiyor.

BELEDİYE ŞİRKETLERİ ZARAR EDİYOR

Kazım Yücel, belediye şirketlerinin durumunu da ele alarak, şirketlerin vergi ve sgk ödemelerini dahi yapamadıklarını belirtirken, belediyenin bu borçlar belediyeye ait gayrimenkulleri SSK ve maliyeye teklif etmek kaydı ile bu şirketlerin borçlarını ödediğini iddia etti.

Şirketlerin yönetiminin belediye başkanının iki dudağı arasında olduğu belirten Yücel, oluşan zararın da belediye tarafından ödendiğini belirtti.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu