Berberler ve Kuaförler Odası Başkan Adayı Şevgün: “Pandemi döneminde memur olanlar neden seçimlerde esnaf oluyor?”

KAYSERİ, (BGC) – Kayseri Berberler ve Kuaförler Odası Başkan Adayı Ahmet Şevgün, pandemi döneminde berber ve kuaför esnafının sıkıntılı zamanlar geçirdiğini belirterek, “Pandemi döneminde memur olanlar, neden seçimlerde esnaf oluyor?” diye sordu.

Kayseri Berberler ve Kuaförler Odası’nda seçim heyecanı devam ediyor. Başkan adaylığını açıklayan Ahmet Şevgün, sektörde yaşanan sıkıntıları çözmek için çalışacaklarını ifade etti. 20 Şubat 2022’de yapılacak seçimde başkan seçilmesi halinde sektörün sorunlarını çözme sözü veren Şevgün, “Bizler geçen dönemde aday olduk ama çok az bir oyla seçimi kaybettik. Bu dönemde herkesin desteğini bekliyoruz. Yenilik her zaman için güzeldir. 20 senedir mevcut başkanımız görev yapıyor. Bizler mevcut başkanın yapmamış olduğu şeyleri yapmak için adayız” diye konuştu.

Başkan oldukları zaman esnafın sesi olacaklarını ifade eden Şevgün, “Meslekteki sıkıntıları esnafımız çok iyi biliyor. Bizler bizzat esnaflarımızı ziyaret ettik. Pandemide esnafımız çok sıkıntı çekti. Bu dönemde seslerini duyuramadılar. Ayrıca sektörde çok fazla ruhsatsız çalışan var. Onların hepsinin denetlemelerini yapıp birlik beraberlik içerisinde bütün sorunları aşacağız” ifadelerini kullandı.

Oda başkanının normal zamanda berber ve kuaförlerin sorunlarıyla ilgilenmediğini ima eden Şevgün, “Pandemi döneminde memur olanlar seçimlerde neden esnaf oluyor? Normal zamanda sabah saat 8’den akşam 5’e kadar çalışanlar neden sadece seçim zamanı esnafları ziyaret ediyor? Seçimden önceki zamanlarda neden esnaflarını ziyaret etmiyorlar?” diye sordu.