Güncel

Berna Gözbaşı: “Bugünleri mumla arıyor olabiliriz”

KAYSERİ,(BGC)-Kayserispor Kulübü Başkanı ve iş insanı Berna Gözbaşı, sosyal medya hesabından yaptığı ekonomi paylaşımında, “Kendimizi yenilemez, kreatif projeler üretmez, eski günlerden çok ama çok daha fazla çalışmazsak belki kızacaksınız, belki karamsarlıkla suçlayacaksınız ancak, bugünleri mumla arıyor olabiliriz” dedi.

Kayserispor Kulübü Başkanı ve iş insanı Berna Gözbaşı, sosyal medya hesabından ekonomik durumla ilgili açıklamalarda bulundu. Son dönemdeki durumu paylaşan Gözbaşı, “Bu işin şakası yok. Dünya farklı bir noktaya gidiyor. Üretimdeki aksamalar, gelirlerde düşüş, işsizlik sayılarındaki artış, hayat pahalılığı gelecek günlerin geçmişten çok da iyi olmayacağının işareti. Evet birçoğumuz son 5-10 yılı önceki yıllara göre çok daha refah içinde geçirmiş olabiliriz, ama bu pandemi aslında fena sarsıyor. Şu an görülen sıkıntı ne yazık ki buzdağının görünen yüzü gibi duruyor” ifadelerine yer verdi.

Gözbaşı, gelecekle ilgili “Kendimizi yenilemez, kreatif projeler üretmez, eski günlerden çok ama çok daha fazla çalışmazsak belki kızacaksınız, belki karamsarlıkla suçlayacaksınız ancak, bugünleri mumla arıyor olabiliriz” diye konuştu.

“HER SIKINTI YENİ FIRSAT OLABİLİR”

Paylaşımında gençlere de seslenen Gözbaşı, “Sözün özü, özellikle gençler her sıkıntı yeni fırsat olabilir. Asla umutsuz olmayın, şu an bir işiniz varsa sımsıkı tutunun, gereksiz şikâyetlerinize son verin, kendinizi sürekli yenileyin, tek hedefiniz yarın daha başarılı, daha üretken olmak olsun. Benzer ekonomik buhranları tamamen kendi çabam, ar-ge çalışmalarım, dünyada kimsenin girmeye cesaret edemediği yerlere kadın başına giderek çözmeye çalışan ve kitabında yılma olmayan bir kişi olarak aşan ve sıfırdan bugünlere gelen bir arkadaşınız, ablanız olarak önerilerimi can kulağı ile dinlemenizi tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.

Paylaşımının sonlarına doğru “Bugünleri gelir geçer şeklinde düşünmeyin, hafife almayın. Dünyada güzel gelecek bu süreci başarıyla atlatanlar da olacak” diyen Gözbaşı, son olarak Alanyaspor’la oynayacağı deplasman maçında Kayserispor’a başarılar diledi.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu