Güncel

Bilirkişi Federasyonu Kayseri İl Temsilciliği yapılandırıldı

KAYSERİ,(BGC)- Tüm Bilirkişi Federasyonu Kayseri İl Temsilciliği yapılandırıldı. Buna göre İl Temsilciliğine yüksek inşaat mühendisi Hadiye Hakkomaz Şahin öncülüğünde mimar Hatice Bozkurt ve ziraat mühendisi Resul Duman getirildi.
Tüm Bilirkişi Dernekleri Federasyonu ülke genelinde yapılanmasını sürdürüyor. Bu kapsamda Kayseri’de de yeni bir yapılanmaya gidildi. Buna göre İl Temsilciliğine yüksek inşaat mühendisi Hadiye Hakkomaz Şahin öncülüğünde mimar Hatice Bozkurt ve ziraat mühendisi Resul Duman getirildi. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Tüm Bilirkişi Dernekleri Federasyonu Genel Başkanvekili Fatih Kankurdan, “Federasyonumuzun güçlü temsil ilkesinin ilk öncelikleri arasında yer alan teşkilatlanma faaliyetleri kapsamında, 81 il ve ilk derece adli yapılanmaya sahip 250 ilçede planlanan temsilcilik kadrolarının oluşturulmasının ilk adımı Kayseri’de atıldı. Kayseri İl Temsilciliğimiz, yüksek inşaat mühendisi Hadiye Hakkomaz Şahin’in öncülüğünde, mimar Hatice Bozkurt ve ziraat mühendisi Resul Duman ile oluşturulmuştur” diye konuştu.
Sözlerini sürdüren Kankurdan şöyle konuştu: “Kayseri Bölge Adliyesi bünyesindeki yargı alanı çerçevesinde, bilirkişilerin saygınlığının artırılması, yönetmeliğin, usul ve esasların sahadaki gözlemcisi, sorunların tespiti, çözüm önerileri ve sistemsel iyileştirmelerle yerelde gerçekleştirilecek eğitim organizasyonlarında aktif rol oynayacaklardır. Tüm Bilirkişi Dernekleri Federasyonunu oluşturan sivil toplumun temsilcileri niteliğindeki dernekler yapılanmasında da kurucular olarak görev alan, Kayseri İl Heyetimize gönüllülük esasıyla oluşturdukları yol haritasıyla gerçekleştirecekleri, sağlam ve güçlü meslek odaları diyalogları ile adli, tüketici, sigorta tahkim alanındaki tüm bilirkişilerle iletişimle işbirliğiyle, bilirkişilerimizin saygınlığına, hak ve menfaatlerinin korunmasına, güncel veriler ve bilgilerle gerçekleştirilecek birçok eğitim temelli etkinliğe de Kayseri’de imza atacaklardır.”

İlgili Haberler

Başa dön tuşu