EğitimÖzel Haber

Binlerce Öğrenci Sınava Giremedi

Kayseri MEB'den Online Sınav Beceriksizliği

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, 8. sınıflara yönelik olarak hazırlanan online sınav, binlerce öğrenciyi perişan etti.

Cumartesi saat 11:00 itibari ile başlayan sınava giriş yapan öğrenciler, giriş itibari ile sistemden atma hataları ile karşı karşıya kaldı. Google Drive üzerinden yapılmaya çalışılan sınavda, uygulamanın limitleri hesap edilmemiş olacak ki, özel ve devlet okulları dahil tüm 8. sınıfların dahil edildiği sınavı sistem kaldırmadı. Öğrenciler, hata uyarılarının ardından yüzlerce kez daha deneme yaptı.

LİMİTLER BELLİ

Google Drive, limit ve politikalarını açıkladığı sayfa ile, aslında aynı anda bu kadar öğrencinin bu sistemle sınava giremeyeceğini açıkça belirtiyor. Basit anketler ve dosya paylaşımları için kullanılan sistemi, daha önce bu denli kalabalık bir katılımla test etmeden, tüm 8. sınıf öğrencileri için açılması ile, sorun büyüdü.

MEB’DEN 2. AÇIKLAMA

MEB, gönderdiği mesaj ile, sınırlı süreli olan sınav girişini 11:00’den, 18:00 e kadar uzatarak, kapasiteyi zamana yaymak için bir adım atsa da, her bir öğrenci için kaybedilen saatler, değiştirilen bilgisayarlar, reset atılan modemler ve öğretmen ve idarecilere açılan telefonlar günün geriye kalanları oldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu