EğitimÖzel Haber
Popüler

Böyle Öğretmenlik Olmaz!

Tenefüs zili ile sınıftan çıkmaya çalışan öğrenciye "benden önce çıkamazsın" dayağı.

Dün Refika Küçük Çalık Ortaokulunda gerçekleşen olayda, okulun başarılı isimlerinden S.Ç.(13), okulunda girmiş olduğu olduğu müzik dersini öğretmen Abdullah K. ile birlikte sınıfta tamamladı. Tuvalet ihtiyacı sebebi ile tenefüs saatini bekleyen öğrenci, zilin çalması ile hızla kapıya doğru ilerledi. Bu arada öğrenciyi durduran Abdullah K., “Kimse benden önce sınıftan çıkamaz” diyerek öğrencisine tokat atarak, 13 yaşında ki S.Ç.’yi adeta duvara yapıştırdı.

Ailesine haber verilen çocuk Devlet Hastanesi aciline kaldırıldı. 13 yaşında ki çocuk, travmaya bağlı kusma sebebi  ile 5 saate yakın hastanede kaldı. Hekimler tarafından 2 gün rapor verilen çocuk evine sevk edildi.

Haber merkezimize ulaşan ailesi, konu ile ilgili gerekli mercilere başvuracaklarını belirterek, “13 yaşında, derslerinde başarılı bir çocuk. Müzik dersinde ve ihtiyacı sebebi ile ders zili ile birlikte kapıya yöneliyor. Öğretmeni ise, kendisinden önce kimsenin çıkamayacağınız söyleyerek çocuğu darp ediyor. Bu mantıkla, kendi evlerinde ki çocuklarına kıyamayan, ama okulda onlara emanet ettiğimiz çocuklara bu uygulamayı yapan öğretmenlerin bu işi yapmamaları gerektiğini düşünüyoruz. Tüm merciilere şikayet edip bu olayı takip edeceğimizden bu şahsın şüphesi olmasın” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu