Belediye HaberleriKorona VirüsÖzel HaberSağlık
Popüler

Bu Nasıl Perhiz, Bu Nasıl Ulaşım!!

Büyükşehir Belediyesi'nin sefer eksiltmesi ile, toplu taşıma da sınıfta kaldık. Yeni Yöntem İnsanların Yaşama Hakkına Engel!

Dünyayı etkisine alan Covid-19 pandemisi sonrasında, başta Cumhurbaşkanımız R.Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sağlık Bakanlığı, ve tüm uzmanlar, sosyal olarak insanların en az bir kaç adım birbirinden uzak durmasını ve salgının yayılmaması için dikkatli olmalarını önermeye devam ediyor. #Evdekal diyerek, sokağa insanların çıkmamasını sağlamaya çalışırken, günlük olarak işleri devam eden insanlar da, bir şekilde hayatta kalmak ve işlerinden olmamak için her gün evlerinden çıkarak işyerlerine gitmeye devam ediyor.

 

Kayseri’de ki toplu taşıma da ise, gerek okulların kapanması gerekse insanların evde kalma çabası sonucunda ciddi yolcu azalmaları görüldü. Bu duruma ekonomik olarak yaklaşan Kayseri Büyükşehir Belediyesi ise, dün yayınladığı yeni ulaşım saatleri ile, şehrin bir çok bölgesinde tramvay ve otobüs seferlerini düşürdü.

Yapılan uygulama ile, tüm saat dilimlerinde eksiltme yapılması ile, bu sabah işe gitmek için yola çıkan vatandaşlar, bırakın güvenli mesafeyi, nefes almak için alan bile bulamadı. Bu tür zamanlarda, özellikle yoğun saatlerde sefer arttırarak vatandaşımızın sağlığını korumakla görevli yetkililerimiz, bütçeyi korumak adına yaptıkları uygulama ile adeta pes dedirtti..

Sayın Büyükşehir Belediyesi yetkilileri;
– İşe gidiş ve geliş saatlerinde, maliyeti ne olursa olsun, sefer sayılarınızı arttırınız..
– Şöförlerimizin maske ve eldiven kullanımını mecburi hale getiriniz ve onlara gerekli malzemeleri sağlayınız.
– Otobüslerde yaptığınız dezenfektan işlemi tek seferde yok oluyor. Ancak sefer başına taşıma sayılarınızı azaltarak bu insanlara yardımcı olabilirsiniz..

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu