Bünyan Belediyesi’nde Çalışanlara Yüzde 15 Zam

KAYSERİ,(BGC)-Hizmet-İş Sendikası Kayseri İl Başkanlığının Bünyan Belediyesi bünyesindeki Personel Limited Şirketi ile sürdürdüğü toplu iş sözleşme görüşmeleri sonuçlandı. Taraflar, sendika üyesi belediye çalışanlarının maaşlarına yüzde 15 zam yapılması konusunda anlaşmaya vardı.

Bünyan Belediyesi’nde gerçekleşen imza törenine Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik ile belediye ve sendika yetkilileri katıldı.

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, belediye bünyesindeki işçilerin ilçe için özverili şekilde çalıştıklarını belirterek, “Emeklerinin karşılıklarını tam manada karşılayabilmek için elimizden geleni yapmaya çalıştık.İnşallah bu sözleşme ile çalışanlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz” diye konuştu.

Sözleşmenin 2 yılı kapsadığını belirten Şube Başkanı Çelik ise konuşmasında, “Yaptığımız bu sözleşme ile üyelerimizin aylık kazançlarına yüzde 15 oranında zam yapıldı. Sözleşmemizin ikinci yılında da devlet memurlarına gelen her türlü zam ve enflasyon farkı vs. oranında artış yapılacaktır. Belediye başkanımıza çalışanlara göstermiş olduğu hassasiyetinden dolayı teşekkür ediyorum. Toplu iş sözleşmemizin üyelerimize ve belediyemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.