Güncel

Büyük Türk Dünyası Derneği Çalışmalarını Hızlandırdı

KAYSERİ,(BGC)-Büyük Türk Dünyası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kayseri İl Başkanlığı, il teşkilatı çalışmalarını hızlandırmak adına Kayseri’de yoğun mesai harcıyor.

2020 yılında 28 ülkede ve 100’ü aşkın Türkiye il ve ilçelerinde faaliyet gösteren derneğin Kayseri teşkilatlandırılması için çalışmaları yerinde görmek amacıyla Büyük Türk Dünyası Genel Başkan Yardımcısı Musa Koç Kayseri’yi ziyaret etti. Ankara’da bulunan genel merkezden gelen heyet, Tuana Restoranı’nda Mehmet Özmen’in ev sahipliğinde bir yemek organizasyonunda ağırlandı.

Ziyaretinde konuşma yapan Genel Başkan Yardımcısı Musa Koç, Kayseri il teşkilatına çıktıkları yolda başarılar diledi. Koç, Türk dünyasının her karışına ulaşacaklarının altını çizdi. Koç, ayrıca yaşanan son olaylara da parantez açarak milli birlik ve beraberliği güçlendirmek gerektiğine vurgu yaptı.

Yemek programının ardından Genel Başkan Yardımcısı Musa Koç ve heyeti, dernek yetkilileri tarafından il başkanlığında ağırlandı. Programda konuşma yapan Büyük Türk Dünyası Derneği Kayseri İl Başkanı Tuğba Balalan hedeflerinin yüksek olduğunu, yardımlaşma ve dayanışma amacıyla çeşitli sosyal sorumluluk projelerinin altına imza atacaklarını, tüm dünya üzerindeki Türklerle bir organizasyon içinde çalışmaları yapacaklarını belirtti. Balalan, Kayseri teşkilatını ziyaretlerinden dolayı Genel Başkan Yardımcısı Musa Koç’a ve ona eşlik eden heyete, programa ev sahipliği yapan Mehmet Özmen’e şükranlarını sundu.

Programa protokol ziyaretleriyle devam eden Büyük Türk Dünyası Genel Başkan Yardımcısı Musa Koç, il başkanı Tuğba Balalan ve heyeti ile, Kayseri Vali Yardımcısı Mehmet Sadık Tunç, Karayolları 6. Bölge Müdür Yardımcısı Ömer Baylar ve Kayseri Orman Bölge Müdür Yardımcısı Abdulvahap Özdemir’i makamlarında ziyaret ettiler.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu