Güncel

Büyükkılıç; Aslında sel oluşmuyor, biz oluşturuyoruz

Başkan Büyükkılıç, sel bölgesinde incelemelerde bulundu

KAYSERİ Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Yahyalı ilçesinde yaşanan selin ardından bölgeye giderek incelemelerde bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Yahyalı ilçesinde şiddetli yağış sonrası yaşanan sel felaketini yerinde görmek için ilçeye gitti. Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk ile bölgede incelemelerde bulunan Başkan Büyükkılıç, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Sel sonrası Büyükşehir Belediyesi ve Yahyalı Belediyesi ekiplerinin gerekli müdahaleyi yaptıklarını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, “Ekiplerimiz anında müdahale ettiler; ancak ben de bizzat yerinde görmek istedim. Kalıcı önlemler almak amacıyla incelemelerde bulunduk. Kapuzbaşı şelalelerinin Güney Şelale kısmındayız. Aslında bu mevsimde su az olur ve baharla birlikte artar; ancak rüzgarla karların erimesi sonucu dağların her yerinden su geliyor” dedi.

Bölge halkına da mesaj veren Başkan Memduh Büyükkılıç, “Aslında sel oluşmuyor, biz oluşturuyoruz. Suyun yatağını engellemek için her türlü çalışmayı yapmışız. Büyükçakır Mahallemizdeki kardeşlerimizden anlayış bekliyorum. Allah’a şükür ki canlara bir şey olmamış. Burada Kültür Bakanlığımız, Ulaştırma Bakanlığımız, Çevre Şehircilik Bakanlığımızla çalışmaları gözden geçirmeli ve burayı görsel açıdan herkesin istifadesine sunacağımız bir ortamı sağlamalıyız” şeklinde konuştu.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu