Belediye HaberleriKorona VirüsÖzel Haber

Büyükkılıç; Ulaşımda Sorun Yok, Kameralardan İzliyoruz

Pandemi süresince vatandaşın en büyük çilesi haline gelen ve Kayseri’nin vaka sayısında önemli katkıları bulunan Kayseri Ulaşımına, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç sahip çıktı.

Geçtiğimiz günlerde yaptığı rutin “Kazancılar” gezisi sonrasında bir vatandaşın otobüslerin durumunu sorması üzerine cevap veren Büyükkılıç, “Ağzını açan otobüse ulaşıma yükleniyor. Bütün otobüslerde Kamera var. Sefer sayısını söyleyin bakalım” dedi.

Aylardır, özellikle sabah ve akşam saatlerinde üst üste ulaşımın sağlandığı, ekonomik olarak ulaşım bütçesinin rahatlaması için kullanılan ring sistemi ve bu sistem sonrası tramvay yoğunlukları Büyükkılıç tarafından görülmedi. Bizler de, Büyükkılıç’ın toplu olarak görebilmesi için otobüs ve tramvaylar içerisinde ki durumu tek tek paylaşıyoruz..

ÇÖZÜM ÜRETİN!

Aylardır ulaşımda ki sorunlara gözünü kapatan, Belediye’nin zorda olan bütçesini daha da zora sokmamak için ulaşım sefer sayılarını azaltan, ring sistemi getirerek, olmadık zamanda farklı bir ekonomik ulaşım modeli üreten Büyükkılıç, ya danışmanları tarafından yanıltılıyor yada bile bile bu süreci görmezden gelmeyi tercih ediyor. Vatandaşın tek bir isteği var. Çözüm! Rakamlar artıyorsa bu kısımda Büyükşehir Belediyesi’ne önemli bir pay düşüyor. Yapacağınız ekonomi halkın sağlığından ve canından daha önemli değil. Yıllardır, gerektiğinde tıkış tıkış otobüslerde gidip gelmeye alışkın olan halkımız, bu günler için sizden “çözüm” bekliyor.  Amacımız, Koronavirüs sayılarında Türkiye rekoru kırmaksa bunu başardık. Amaç dünya rekoru ise, önceden söyleyin Guiness’e haber verelim!

İŞTE GÖRÜLMEK İSTENMEYEN O TABLO

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu