Belediye Haberleri

Büyükkılıç’a Ukrayna’da fahri doktora ünvanı verildi

KAYSERİ Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a Ukrayna’nın Kharkiv Şehri’nde bulunan devlet üniversitesi tarafından şehir yönetim bilimleri alanında fahri doktora unvanı verildi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, doktorluk unvanlarına bir yenisini daha ekledi. Ukrayna’nın başkenti Kiev’den sonra en büyük ikinci şehri olan Kharkiv’deki devlet üniversitesi Başkan Memduh Büyükkılıç’a fahri doktora unvanı verdi. Fahri doktora unvanını almak üzere Ukrayna’ya giden Başkan Memduh Büyükkılıç, bir dizi ziyaret toplantılara katıldı. Başkan Büyükkılıç’ın Ukrayna ziyaretinin ilk gününde turizmcilerle bir toplantı yapıldı. Ukraynalı turizmcilerle bir araya gelen Başkan Memduh Büyükkılıç, Erciyes ve Kayseri’yi anlatarak, “Kayseri’de Anadolu’nun hoşgörüsünü, Anadolu’nun lezzetlerini, sevgisini ve tarihini görme fırsatı bulacak ve adeta kendinizi evinizde gibi hissedeceksiniz” dedi.
KHARKİV İLE KARDEŞ ŞEHİR OLUNUYOR
Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, turizmcilerle yaptığı toplantıda Kharkiv Şehri ile kardeş şehir olunması için çalışmalar yaptıklarını da ifade ederek bu çalışmaların dostlukları daha da geliştireceğini söyledi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Ukrayna’nın alanındaki tek üniversitesi olan Şehir Yönetim Bilimleri Üniversitesi’nde üniversite yönetimi ile de bir araya geldi. Burada Başkan Büyükkılıç’a şehir yönetim bilimleri alanında fahri doktora unvanı verildi.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı