GüncelSiyaset

Çetin Arık’tan Hızlı Tren Çıkışı

KAYSERİ,(BGC)-Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri’ye yıllardır gelmesi beklenen hızlı tren konusunu yeniden gündeme taşıdı.

CHP Ekonomi Masası birimi, yurt gezilerine devam ederek Kayseri’yi ziyaret etti. Wyndham Grand Otel’de yapılan toplantıda CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer ile CHP Ekonomi Masası’nda bulunan diğer milletvekilleri ile CHP üyeleri katıldı.

Toplantıya ev sahipliği yapanlardan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, burada yaptığı konuşmada önceki konuşmalarına alıntı yaparak, Kayseri’ye verilen hızlı tren sözünün tutulmadığını vurguladı.

Arık, hızlı tren süreci ile ilgili “Bugün Kayserili sanayici ve tüccarlarımızın en önemli sorunlarından biri ulaşımdır. İlin milletvekili olarak gerek Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, gerekse de Meclis Genel Kurulu’nda ulaşım sorunlarını defalarca gündeme taşımamıza rağmen maalesef bir çözüm görülmemiştir. Aralık 2017’de ihalesi yapılacağı söylenen Kayseri’de hızlı trenin akıbetini mevcut bakana da sormuştuk” diye konuştu.

Arık, hızlı trenin bürokrasiye takıldığını belirterek “Ankara, ‘Kayserili işini bilir’ diyerek Kayseri’yi kamu yatırımı alma konusunda sahipsiz bıraktı. Kişi başına düşen kamu yatırımlarında Kayseri, 81 il arasından 77’nci olabildi. Kayseri kendi kaderine terk edilecek bir kent değildir. Türkiye’nin Kayseri’ye, Kayseri’nin de hak ettiği kamu yatırımlarına ihtiyacı vardır” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu