Haber

CHP Milletvekili Çetin Arık Akkışla’da

 

Kayseri, (BGC) – CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Akkışla pazar yerini ziyareti sırasında İlçe Tarım Kredi Kooperatifi Başkanı İsmail Gündoğdu ile görüştü ve çiftçinin durumu hakkında konuştu.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, CHP İl Başkanı Ümit Özer, CHP Akkışla İlçe Başkanı Mehmet Arslan ve partililer Akkışla pazar yerini ziyaret ederek, esnaf ve vatandaşlarla görüştü. Vatandaşlar fiyatların yüksekliğini dile getirerek, bir esnaf 16 liraya aldığı ürünü vatandaşın alım gücü olmadığı için 15 liraya sattığını söyledi.

CHP’lilerin Pazar yeri ziyareti sırasında karşılaştıkları Akkışla Tarım Kredi Kooperatifi Başkanı İsmail Gündoğdu, çiftçinin zor durumda olduğunu ifade etti.
Gündoğdu görüşmede eleştiride bulunarak, “Devlet desteği alamıyoruz. Çiftçinin Tarım Kredi ve Ziraat Bankası’na olan borçları ertelenmedi. Çiftçilerimiz zor durumda. Şimdi ödeme zamanı geldi. 2-3 ay içinde 200-300 çiftçi icralık olmak zorunda” diye konuştu.

Ziyaret sırasında bir başka çiftçi ise üretim maliyetlerinin sürekli arttığı belirterek, çiftçinin zor durumda olduğunu ifade etti. CHP Milletvekili Arık sorunların farkında olduklarını belirterek, sorunu çözülmesi gerektiğini ifade etti.

İlgili Haberler

Bunlar da İlgini Çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu