Belediye Haberleri

CHP’li Özgür Özer: “Kent Ekmeğin Yaygınlaşması Lazım!”

 

KAYSERİ,(BGC)- Kayseri Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Özgür Özer, Ekim ayı Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısında ekmeğe gelen zammı ve Kayseri’deki Kent Ekmek büfelerinin eksikliğini meclis gündemine taşıdı. Özer,  Kent Ekmeğin Kayseri’de yaygınlaşması gerektiğini ifade etti.

Ekmeğe gelen zammı meclis gündemine taşıyan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Özgür Özer, “Halk ekmeğe yapılan zam kaç oranında? Zamları neden yapıyoruz. Kent ekmeğin yaygınlaşması lazım. Gökkent Mahallesinden çok ciddi bir şekilde talep var. Kent ekmeği neden yaygınlaştırmıyoruz?  Büfelerin önlerinde ciddi kuyruklar oluyor, en azından onun için bir karar alınması lazım.” diyerek vatandaşların birçok mahalleden kent ekmek istediği olduğunu ifade etti.

Özgür Özer’in kent ekmekle ilgili mecliste sorduğu sorulara cevap veren Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “ Ekmek 1 liraydı, 1 lira 25 kuruş oldu. Piyasadaki ekmek 1 lira 75 kuruşa çıktı. Bizimki 1 liraydı hem arada uçurum oluşuyordu, hem de 2 senedir her hangi bir uygulama yapmadık. Bir düzenleme gerekiyordu. Bizim amacımız denge unsuru oluşturması yoksa Kayseri’nin bütün ekmek ihtiyacını karşılamak değil. Fırıncı esnafını da göz ardı edemeyiz ama vatandaşı da göz ardı edemeyiz, bir denge unsuru içerisinde imkanlarımız ölçüsünde gerekli imalatımızı yapıyoruz” diyerek esnafı ve vatandaşı göz ardı edemeyeceklerini ve denge unsuru oluşturmaya çalıştıklarını ifade etti.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu