Haber

Davetiye Sektörü Kazancı Beklenilenin Altında

 

KAYSERİ, (BGC)- COVİD-19 virüsü nedeniyle getirilen kısıtlamalar birçok iş yerinde kriz yarattı. Davetiye sektöründe de satışların azaldığı ve zorlu bir süreçten geçildiği belirtildi.

COVİD-19 virüsü sebebiyle getirilen yasaklar ve birçok iş yerlerinin kısıtlamaya tabi tutulması nedeniyle davetiye sektörünün de müşteri potansiyelinin düştüğünü ve satışların beklenilen oranın altında kaldığını iddia eden Erdem Yıldırım pandemi döneminin zorlu geçtiğini dile getirdi.
Pandemi döneminde oldukça zorlandıklarını söyleyen Yıldırım, “Pandemi dönemi bizi zorluklarla baş başa bıraktı. Kısıtlamalardan dolayı birçok işten geri kaldık ve iş potansiyelimiz düştü. Yine de bu sezon önceki sezonlara göre biraz daha iyiyiz. Kısıtlamaların kaldırılması sebebiyle bu işlerimizi düzene soktuk yetmiyor ama şükrediyoruz.” dedi.

“KISITLAMA SATIŞLARIMIZI DÜŞÜRDÜ”
Pandemi sürecinin tüm iş yerlerine olumsuz etkisi olduğunu ve kendilerinin de bundan etkilendiklerini ifade eden Yıldırım , ” Kısıtlama sürecinde pek satışımız olmadı. Bu durum bizi kötü etkiledi. İş yerine yalnızca sohbet muhabbet etmeye geldik diyebilirim. Ancak kağıt sektörü gibi bizimle ilgili olan iş yerleri de kısıtlama sürecinde olduğu için işlerimiz bir hayli düşüş yaşadı. Toparlanmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.
“MÜŞTERİLERİN ALIM GÜCÜ AZALDI”
Döviz kurunda yaşanan yükselişlerin fiyat artışlarına sebep olduğunu dile getiren Yıldırım, “Fiyatlar genel olarak tüm sektörlerde yükseldi. Bu da olumsuz bir etki yarattı tabi herkeste. Alım gücü düştüğü için müşteri sayısında da azalma oluyor biz şükrediyoruz inşallah her şey daha iyi olur.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

İlgili Haberler

Bunlar da İlgini Çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu