Eğitim

Develi’de Çocuklardan Kur’an Tilaveti

 

KAYSERİ,(BGC)-Develi İlçe Müftülüğü Merkez 4-6 Yaş Kur’an Kursu Öğreticisi Merve Kırıcı Savaş ve öğrencileri, Develi İlçe Müftüsü Emin Patan’ı ziyaret etti.

Ziyarette 2020-2021 eğitim-öğretim yılında Merkez 4-6 yaş Kur’an Kursu’nda eğitim alan öğrencilerden Kur’an-ı Kerim’e geçen İsa Kıyga ve Umut Yeşilyaprak isimli öğrenciler ve aileleri hazır bulundu. Öğrencilerin Kur’an-ı Kerim’e geçme törenleri İlçe Müftülüğünde pandemi kurallarına azami riayet edilerek icra edildi. Kur’an-ı Kerim’e geçen öğrencilerden İsa Kıyga Kur’an-ı Kerim’den Yasin Suresi’nin birinci sayfasının yarısını yüzünden, Tahiyyat Duası ve Nas Suresi’ni ezberden okudu. Umut Yeşilyaprak ise Kur’an-ı Kerim’den Fil Suresi’ni yüzünden, İhlas Suresi’ni ise ezberden okudu.

Öğrencilerin Kur’an-ı Kerim tilavetinden sonra pandemi kurallarına uyularak öğrenci velileri tarafından ikram yapıldı. İlçe Müftülüğü tarafından çocuklara Kur’an-ı Kerim ve kitap hediye edildi. Program öğrencilere belge takdiminin ardından sona erdi. İlçe Müftülüğü yetkilileri de çocuklara Kur’an-ı Kerim öğreten öğreticisine ve çocuklarını 4-6 yaş Kur’an kursuna gönderen velilere teşekkür etti.

İlgili Haberler

Bunlar da İlgini Çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu