Eğitim

Develi’de Yeni Doğan Canlandırma Programı Eğitimi

KAYSERİ, (BGC)- Develi Hatice Muammer Kocatürk Devlet Hastanesi’nde ‘Yeni Doğan Canlandırma Programı’ (NPR) eğitimlerine başlandı.

Yeni Doğan Canlandırma Programı (Neonatal Resüsitasyon Programı-NPR) uygulama eğitimine katılan sağlık personeline katılım belgeleri hastane Başhekimi Ahmet Topbaş, İdari Mali İşler Müdürü Yusuf Ulusan ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Meral Özkara tarafından takdim edildi.

Her doğum salonunda eğitilmiş en az bir personelin mutlaka bulunmasının amaçlandığını belirten Başhekimi Topbaş, program kapsamında gerçekleştirilen uygulayıcı eğitimlerle, temel resüsitasyon uygulamalarının yerleştirilebilmesinin amaçlandığını söyledi. Topbaş, “Bu konuda eğitim almış ve standart uygulama yapacak personel yetiştirilmesi maksadıyla bu eğitimlere devam edeceğiz. Yeni doğan ünitesindeki herkesi hedefleyen bu programın, ülkemizde doğumda gelişebilecek yeni doğan mortalitesini ve asfiksinin yol açacağı sekelleri en aza indirebilme konusunda önemli bir yer tuttuğunu belirtmek isterim” şeklinde konuştu.

İlgili Haberler

Bunlar da İlgini Çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu